Skip to content Skip to footer

Z myślą o myśliwych

Na rynku jest wiele rodzajów broni, które służą różnym celom. Sporo osób marzy o większym poczuciu bezpieczeństwa, dlatego inwestuje w swój komfort, ucząc się technik walki i samoobrony. Dużo można na tym zyskać, ale jeszcze lepiej posiadać sprzęt, który nam to ułatwi.
Inni lubią kolekcjonować stare antyki, niektórzy z kolei wykorzystują to do celów rozrywkowych – udają się na strzelnicę albo do lasu, gdzie mogą zrelaksować się, strzelając do martwych lub żywych celów.

Broń na polowania

Jak można się domyślić, w zależności od celów, inaczej powinniśmy dostosowywać broń do swoich parametrów. Podczas gdy strzelectwo kojarzy się głównie z bronią krótką, to polowania kojarzą się z bronią długą, która zdecydowanie sprzyja strzelaniu do ruchomych celów.

Naboje w broni łowieckiej

Broń łowiecka jest niezbędnym wyposażeniem każdego myśliwego, ale jest kilka elementów, które wpływa na jej efektywność. Rodzaje broni mogą różnić się ze względu na naboje w magazynkach. Wyróżnia się bronie kulowe, śrutowe, a także kombinowane. To, którą broń wybierzemy, zależeć powinno przede wszystkim od dystansu, z którego zamierzamy strzelać.Jeśli planujemy celować z dalszej odległości, to lepiej spełnią się w tym celu grube kule, a w przypadku krótszej odległości cienki śrut wystarczy. Jeżeli jednak zamierzamy łączyć obydwa dystanse, to wypada wybrać broń kombinowaną, która pozwoli na strzelanie tak z bliska, jak i z daleka.

Waga i długość broni myśliwskiej

Kolejnym elementem, obok którego nie można przejść obojętnie, jest waga akcesoriów oraz długość lufy. broń myśliwska powinna mieć jak najdłuższą lufę w przypadku polowań na większe zwierzęta – zwykle jest to od 7,5 do 9 milimetrów. Do drobniejszych ptaków czy saren wystarczy krótsza lufa. Z kolei waga nie powinna być większa niż 4 kilogramy. Zbyt ciężki sprzęt myśliwski zdecydowanie utrudni poruszanie się w lesie, a także spowoduje, że szybciej się zmęczymy. Do lżejszych broni należy np. sztucer.

Inne akcesoria

Nie tylko broń myśliwska jest jednak istotnym elementem polowań. Wycelowanie bardzo ułatwia luneta myśliwska, która jednak nie należy do małych wydatków.Ponadto, pamiętać należy także o odpowiednim pod względem kolorystyki stroju, który pozwoli nam zakamuflować się przed dziką zwierzyną, a także będzie odporny na zmienne warunki pogodowe.