Skip to content Skip to footer

Złamanie kończyny, a jej rehabilitacja

Wielu z nas miało tą nieprzyjemność, kiedy podczas niefortunnego upadku złamało sobie nogę lub rękę. Każdy, kto tego doświadczył wie doskonale, jak niesamowity jest to ból i jak często potrafi towarzyszyć przez długi czas.

Jak zatem uporać się z nie do końca sprawą ręką lub nogą, po zdjęciu gipsu?

Otóż jak wiadomo, bez rehabilitacji w Mińsku Mazowieckim się nie obejdzie. Po każdym złamaniu, kiedy którakolwiek z kończyn przez długi czas pozostaje w bezruchu, traci ona swoją pierwotną sprawność. Możemy to zaobserwować nawet po tym, że po okresie unieruchomienia, a co za tym idzie również i nieużywania, staje się dużo chudsza od zdrowej kończyny. Czym to jest spowodowane? Mianowicie tym, że masa mięśniowa spada.

Po zdjęciu gipsu, lekarz prowadzący wystawia nam skierowanie, na podstawie którego zostaje nam przepisana rehabilitacja Mińsk Mazowiecki. Istnieje możliwość, aby odbyć ją w szpitalu, przez ośrodek zdrowia mińsk mazowiecki, jak i również prywatnie.

Którą opcję rehabilitacji najlepiej wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od nas, jednak skoro przysługuje nam darmowa rehabilitacja mińsk mazowiecki, to nie ma raczej potrzeby, aby decydować się na prywatne usługi fizjoterapeutyczne.

Oczywiście, jeżeli posiadamy dostęp do sprawdzonego rehabilitanta, który cieszy się dobrą opinią, a nasz budżet domowy pozwala nam na taki wydatek, jak najbardziej możemy z takiego rozwiązania skorzystać. Wiele osób jednak stawia na ośrodek zdrowia mińsk mazowiecki, w którym doprowadzają swoją kończynę do jej sprawności przed złamaniem. Wizyty prywatne oscylują w okolicach kilkuset złotych, co znajduje się raczej poza zasięgiem większości.

Jak się okazuje, wiele osób na wieść o tym, że miałyby korzystać z rehabilitacji nieodpłatnej, świadomie decyduje się z niej zrezygnować ze względu na problem ogromnych kolejek, jakie się tworzą w ośrodkach zdrowia. Odpłatne wizyty mogą odbyć się tak naprawdę z dnia na dzień, jednak w przypadku tych drugich w kolejkach czeka się niejednokrotnie miesiącami, co wiele osób bardzo zniechęca.

W związku z tą sytuacją, spore grono osób jest skłonnych wydać przysłowiowy ostatni grosz, aby nie musieć czekać i aby jak najszybciej odzyskać pełną sprawność w kończynie. Nic w tym dziwnego, gdyż dysfunkcja nogi, czy ręki stanowi spore utrudnienie w życiu codziennym, przez co niejednokrotnie nie możemy wykonywać podstawowych czynności, jak choćby wydajnie pracować.