Skip to content Skip to footer

Dlaczego pojemniki plastikowe euro całkowicie zastąpią kartonowe pudła?

Pojemniki plastikowe euro pojawiają się we wielu firmach i domach. Coraz częściej zastępują tradycyjne, kartonowe pudła. Czy ostatecznie wyprą je zupełnie?

Względy ekologiczne

Kartonowe pudła są mniej wytrzymałe niż pojemniki plastikowe euro. Szybciej się niszczą i trzeba je wyrzucić. Takie kartony trzeba zastąpić następnymi, a to generuje nowe koszty i wymaga wyprodukowania następnych pudeł. To wszystko nie może nie pozostawić śladu na środowisku. Zdecydowanie się na pojemnik plastikowy euro bardziej wpisuje się w nurt ekologiczny. Pojemnik jest trwały i wyprodukowany raz, może służyć latami. Nie jest jednorazowy, tak jak tekturowe pudło.

Wytrzymałość

Pojemnik plastikowy euro jest dużo bardziej wytrzymały niż karton. Może przenosić większe ciężary. Nie uszkadza się w czasie przenoszenia i nie zniszczą go warunki atmosferyczne. Nie trzeba chować go przed opadami, czy silniejszym wiatrem. Towary zamknięte w pojemnikach plastikowych euro są w pełni chronione przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz wpływem wilgoci. Dzięki tym cechom, można przechowywać w pojemnikach nawet najważniejsze dokumenty, bez obawy, że wyblaknął.

Higiena

Kartonowe pudła nie są higieniczne. W przeciwieństwie do pojemników plastikowych euro, nie można ich myć ani dezynfekować. Gładki plastik, natomiast świetnie nadaje się do tego celu. Można czyścić go przy pomocy szczotek, bieżącej wody, czy dowolnych płynów. Mało tego – pojemniki plastikowe euro, nadają się do tego by myć je w zmywarce.

Szerokie zastosowanie

Pojemniki plastikowe są wykonane z tworzywa, które nadaje się do przechowywania we wielu różnych warunkach. Nawet w chłodni i mroźni, nie zmienia ono swoich właściwości. Dzięki temu, pojemniki te są idealne do przechowywania żywności, czy produktów sypkich. Produkty te, wrzucone bezpośrednio w pudło, mogłyby zniszczyć tekturę albo wypaść szczelinami.

Składowanie

Istnieje możliwość sztaplowania pojemników plastikowych euro. Stawia się je jedne na drugich, tak by tworzyły wieżę. Jest ona bardzo stabilna, zarówno dla pustych jak i pełnych pojemników. Budowanie stosów pozwala na zaoszczędzenie miejsca. W przypadku kartonów – nie ma takiej opcji. Ustawianie ich na sobie grozi upadkiem i zniszczeniem przechowywanych towarów. Jest to również ryzykowne dla osób, które akurat będą znajdowały się w pobliżu.