Skip to content Skip to footer

Wczasy z dietą Dąbrowskiej – dlaczego warto?

Beztroski urlop połączony z dbaniem o zdrowie, poprawą samopoczucia i polepszeniem wyglądu stał się możliwy, odkąd polskie ośrodki zaczęły oferować turystom wczasy z dietą Dąbrowskiej. To luksusowe turnusy uzdrawiające organizowane m.in. na Mazurach oraz nad Bałtykiem, które każdemu pozwolą holistycznie zadbać o swój organizm.

Zwrócenie się w kierunku zdrowego żywienia

W obecnych czasach, nastawionych na ciągłe i szybkie działanie, ludzie zapominają o tym, iż sposób żywienia ma ogromny wpływ na całe ich życie. Jedzenie nie powinno być traktowane jak przyjemność. Żywność – jak sama nazwa wskazuje – ma żywić organizm i gwarantować mu prawidłowe funkcjonowanie. Czasami warto jednak zafundować sobie większy detoks, aby oczyścić się z nagromadzonych toksyn.

A dieta dr Dąbrowskiej jest właśnie swego rodzaju detoksem, ponieważ dziennie dostarcza ona mniej niż 1000 kcal. Dzięki temu organizm przestaje zużywać energię na trawienie skomplikowanych pokarmów i może ją przeznaczyć na regenerowanie i odbudowywanie poszczególnych jego elementów.

Dodatkowe zalety wczasów

Dzięki wczasom z dietą Dąbrowskiej można oczyścić cały organizm. Usuwa się z niego nagromadzone w nim złogi i toksyny, a także pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli przy okazji się chudnie. Posiłki podawane wczasowiczom są przygotowywane w taki sposób, by były i pożywne, i smaczne. Zachęcają one do zainteresowania się zdrową kuchnią i praktykowania jej po powrocie do domu.

Wczasy z dietą Dąbrowskiej dbają również bezpośrednio o ciało. Podstawowym ich punktem są zróżnicowane zajęcia sportowe, które poprawiają kondycję i wytrzymałość, a także wzmacniają działanie oczyszczające samej diety.

Sposób na kurację oczyszczającą

Dużym błędem osób, które same z siebie przechodzą na dietę dr Dąbrowskiej, jest niemalże całkowita rezygnacja z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. To zupełnie normalne, że na początku detoksu człowiek ma mniej energii, ale mimo wszystko trzeba jakoś zmusić się do ruchu, bo tylko wtedy kuracja oczyszczająca będzie naprawdę owocna.

Uczestnicy wczasów z dietą Dąbrowskiej trafią pod opiekę wyszkolonych specjalistów, którzy potrafią ich wesprzeć w trudnych momentach i zapewnić im odpowiedni zastrzyk motywacji. Psychika w oczyszczaniu odgrywa kluczową rolę. Trzeba o nią dbać, by zbyt szybko nie zrezygnować z diety lub nie zrezygnować z ruchu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.