Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?

Krem do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji. Ma za zadanie nawilżyć skórę, dostarczyć jej składników odżywczych, działać regenerująco i zapobiegać utracie wody. Dostępne na rynku produkty dedykowane są różnym typom cery – jak wybrać ten odpowiedni dla siebie?

Właściwa pielęgnacja cery – jak powinna wyglądać?

Piękna cera to nie tylko zasługa genów. Na jej wygląd ma wpływ wiele czynników, od diety, przez codzienny tryb życia, po właściwą pielęgnację. Chcąc cieszyć się gładką, sprężystą skórą, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie organizmu od wewnątrz, unikać ekspozycji na dym tytoniowy czy zanieczyszczenia powietrza, a także wcielić w życie dopasowaną do indywidualnych potrzeb pielęgnację.Ta musi obejmować dokładne oczyszczanie – wieczorem zmycie makijażu i oczyszczenie skóry żelem lub pianką, od czasu do czasu także peeling usuwający martwy naskórek. Bardzo ważną rolę w codziennej pielęgnacji pełnią także kremy do twarzy – na dzień i na noc lub o uniwersalnym zastosowaniu. Ich celem jest nawilżenie i regeneracja skóry.

Kremy do twarzy dla cery o różnych potrzebach

Wybierając krem do twarzy, trzeba zachować czujność – uważnie sprawdzać składy i oznaczenia. Produkty do pielęgnacji dedykowane są różnym typom cery. Źle dobrane nie tylko nie poprawią wyglądu skóry, ale nawet mogą pogorszyć jej kondycję. Właścicielki skóry suchej powinny zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Dobrym wyborem będą kremy silnie natłuszczające, zapobiegające utracie wody, przy skórze alergicznej czy z egzemą – także hipoalergiczne. Skóra mieszana, a przede wszystkim tłusta potrzebowała będzie lekkiego, nie obciążającego produktu, który ograniczy produkcję sebum. Warto wziąć pod uwagę również wiek skóry – w przypadku tej dojrzałej przyda się krem o działaniu przeciwzmarszczkowym i silnie regenerującym.

Gdzie szukać kremów do twarzy najwyższej jakości?

Dostępne na rynku kremy do twarzy mają różny i skład i jakość. Jak rozpoznać produkty, które będą bezpieczne dla skóry i dobrze wpłyną na jej wygląd? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na producenta – wybierać firmy, które cieszą się uznaniem, są polecane przez inne kobiety. Po drugie, wskazówką może być skład, im prostszy, bliższy natury tym lepiej. Znakiem jakości są również certyfikaty i nagrody przyznane przez towarzystwa kosmetologów. Dobrej jakości kremów do twarzy najlepiej szukać w sprawdzonych, renomowanych drogeriach, stacjonarnych lub internetowych.

Kremy do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.