Skip to content Skip to footer

Najważniejsze błędy podczas wyboru pierścionka zaręczynowego

Każdemu zdarza się popełnić jakieś błędy – wiadomo jest to całkowicie naturalna i normalna rzecz. Niemniej niektóre błędy mogą nas nieco więcej kosztować – jak przykładowo wybór niewłaściwego pierścionka zaręczynowego. Jak wyglądają najczęstsze błędy popełniane w tym zakresie? Naprawdę warto to wiedzieć, aby móc ich uniknąć…

Błąd 1 – niewłaściwa barwa pierścionka

Odwieczny problem – co jest lepsze, pierścionek zaręczynowy złoty czy srebrny? Otóż naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno trzeba mieć tu na uwadze to, co lubi dana kobieta – trzeba zatem się jej nieco przypatrzeć.

Przykładowo jeśli nosi ona tylko i wyłącznie srebro to najprawdopodobniej jest tak, że nie lubi ona w ogóle złota. Co jednak jeśli nosi i złoto i srebro albo w ogóle nie nosi biżuterii? Warto podpytać albo ją samą delikatnie, albo jej koleżanki. Można także spróbować opisać sprzedawczyni w sklepie, jaki charakter ma nasza ukochana, co lubi nosić, jak się ubiera. Wówczas może uda się wszystko dobrze dobrać.

Błąd 2 – zły rozmiar

To jest całkiem poważne faux pas. Piękna, romantyczna chwila, klękasz w pięknej scenerii, prezentujesz pierścionek ukochanej, ona odpowiada najpiękniejsze słowo na świecie, a tu się nagle okazuje się, że pierścionek zaręczynowy złoty albo nie wchodzi na palec albo się z niego zsuwa… zdecydowanie nie jest to przyjemne.

Dlatego też warto jednak wcześniej sprawdzić dobrze rozmiar pierścionka. Jak to się robi? Otóż na pewno najprostszym sposobem jest po prostu sprawdzenie, jakie pierścionki ma ukochana. Co jednak jeśli nie ma żadnych pierścionków? Otóż wówczas można pomyśleć o tym, żeby dyskretnie zabrać ukochaną do sklepu i spróbować przymierzyć różne pierścionki.

Błąd 3 – brak oryginalności

Poważnym błędem jest także brak oryginalności. Kupowanie pierścionków, które są najbardziej popularne często kończy się tym, że kilka kobiet ma taki sam pierścionek. Warto zresztą jeszcze napomknąć o tym, że naprawdę nie każda kobieta chce mieć pierścionek z brylantami i diamentami.

Dlatego zasadniczo warto postawić na oryginalność. Można przykładowo zamówić pierścionek może i ze zwykłym kamieniem, ale za to znalezionym podczas pierwszych wspólnych wakacji czy kupionym jakoś wspólnie na bazarze zagranicą.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru.