Skip to content Skip to footer

Warsztat modułowy

Samochód jest podstawowym środkiem lokomocji większości osób. Jednak w ostatnich latach samochody stały się narzędziem pracy wielu serwisantów i mobilnych mechaników. Z uwagi na konieczność dojazdu do klientów w celu wykonania napraw, spora część serwisantów przerabia swoje samochody na mobilne warsztaty.

Samochody serwisowe

Wiele firm serwisowych oferuje szybki dojazd do klientów. Dlatego właśnie pracownicy takich firm spędzają mnóstwo czasu w drodze. Niezmiernie istotne jest, by zawsze posiadali przy sobie niezbędne narzędzia i części zamienne.

Samochody serwisowe różnią się nieco od zwykłych pojazdów. Ich przestrzeń jest doskonale zagospodarowana. W samochodach serwisowych często montowany jest Warsztat modułowy. Warsztat taki składa się z półek oraz szuflad. Rozwiązanie takie umożliwia segregację niezbędnych narzędzi pracy.

Gotowe zabudowy serwisowe

Na rynku znajduje się wiele ofert gotowych zabudowań do samochodów serwisowych. W zależności od wymagań każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W przypadku zabudowań przeznaczonych dla samochodów serwisowych kluczowym elementem zabudowy jest warsztat modułowy.

Serwisowanie maszyn i urządzeń nie jest zadaniem łatwym, szczególnie w przypadku konieczności dojazdu do klienta. Wówczas pracownik serwisu musi zadbać o to, by wszystkie niezbędne narzędzia znajdowały się w samochodzie.

Jaką zabudowę wybrać?

Z uwagi na bardzo szeroką ofertę zabudowań samochodów serwisowych, wiele osób ma duży problem z wyborem. Na szczęście możliwa jest samodzielna konfiguracja warsztatu modułowego. W zależności od zapotrzebowania klient decyduje o ostatecznym wyglądzie warsztatu.

W samochodzie posiadającym mobilny warsztat modułowy możliwy jest montaż specjalnych systemów prądowych czy też powietrznych. Kluczowe w wielu zabudowach samochodów serwisowych jest umieszczenie dużego stołu warsztatowego z dobrym oświetleniem.

Warsztat mobilny sprawdza się idealnie w średnich samochodach użytkowych. W dużych autach bez problemu można zmieścić wszystkie niezbędne narzędzia pracy. Auta o mniejszych gabarytach mają natomiast bardzo ograniczoną przestrzeń.

Samochody serwisowe to mobilne warsztaty. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni pojazdu bez problemu można pomieścić w samochodzie mały warsztat. Bywa on pomocny szczególnie w przypadku konieczności posiadania wielu części zamiennych do maszyn.