Skip to content Skip to footer

W jakim stylu zaplanować urodziny dla dzieci?

Urodziny dla dzieci to jedno z najbardziej wymagających przyjęć. Nie dość, że jest oczekiwane przez solenizanta, to jeszcze trzeba zabawić grupę dzieci, które z zasady są wymagające. Organizując przyjęcie urodzinowe dla dzieci warto na początku zadbać o atrakcje i wybrać motyw przewodni, który pozwoli dopasować zabawy i przebrać się za lubianą postać.

Ulubione filmy i seriale

Dzieci, szczególnie trochę starsze, z pewnością mają już swoje ulubione filmy i seriale, często bardzo modne wśród rówieśników. Urodziny dla dzieci warto zorganizować w klimacie z tych seriali, jeśli jest to możliwe. Pozwoli się to dzieciom przebierać, wymyślać i bawić się w gry inspirowane fabułą, światem i bohaterami ulubionych filmów.

Bajki

Najmłodsze dzieci uwielbiają bajki – niemal każda dziewczynka na pewnym etapie chce być księżniczką a chłopiec piratem. Są też bajki, które dzieci oglądają namiętnie po kilka razy. Na urodzinach dla dzieci może się więc pojawić motyw w postaci konkretnej, akurat szczególnie lubianej bajki, lub ich wszystkich, by każdy z zaproszonych mógł znaleźć coś, co lubi.

Luźny motyw przewodni

Jeśli dzieci zaproszone na przyjęcie urodzinowe mają bardzo zróżnicowane upodobania, a zarazem nieco wyrosły z bajek, lub obawiasz się, że narzucenie określonego motywu przewodniego nie spodoba się ich opiekunom, to warto rozważyć zrezygnowanie z przebierania się na przyjęcie, a zadbać o dodatki w określonym motywie, wybranym przez solenizanta. Można też poinformować, że przyjęcie nie ma ścisłego motywu przewodniego, ale jeśli dzieci chcą się przebrać, to mogą za dowolną postać, niezależnie z jakiego uniwersum pochodzi. To może być frajda dla dzieci, które będą mogły się przebrać, ale także spokój dla ich opiekunów – nie pojawi się problem z tworzeniem nowych przebrań, a będą mogli wykorzystać te z balów karnawałowych.

Co to właściwie znaczy, że na urodziny dla dzieci wybiera się motyw przewodni?

Wyżej skupialiśmy się motywach urodzin dla dzieci w kontekście przebierania się, ale warto pamiętać, że nie jest to jedyny i najważniejszy element. Decydując się na motyw przyjęcia warto zadbać także o to, by dekoracje były w nim utrzymane – pojawiały się wybrane postaci na przedmiotach, grała odpowiednia muzyka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.