Skip to content Skip to footer

Różne odmiany maszynek do pierogów

Maszynki do lepienia pierogów różnią się od siebie wielkością, typem konstrukcji, materiałem wykonania, a nawet i przeznaczeniem. Nie ma wśród nich produktów uniwersalnych, które tak samo dobrze zadziałałyby w każdym miejscu. Chcąc więc pozyskać dla siebie jedną z takich maszynek, trzeba zastanowić się nad tym, czego się od niej oczekuje.

1 – funkcjonalność

Tradycyjne foremki do pierogów (czasem zastępowane szklankami), z których niegdyś korzystano dosłownie we wszystkich domach, pozwalały na przygotowanie jednego pieroga w jednym czasie. Nie zawsze były one jednak wystarczające. Bardziej praktyczna okaże się maszynka do lepienia pierogów, która jednocześnie zdoła uformować nawet i kilka pierożków.

A może nawet i więcej! Najbardziej funkcjonalne pierożnice, które zazwyczaj trafiają do lokali gastronomicznych i zakładów produkcyjnych, pozwalają wykonywać i ze dwadzieścia pierogów w jednym czasie. Szybciej od nich działają już tylko maszynki elektryczne. Są droższe, ale najbardziej użyteczne.

2 – materiał wykonania

To on decyduje i o cenie maszynki do lepienia pierogów, i o jej trwałości, z której będzie wynikać jej żywotność. Na pewno nie warto kupować najtańszych maszynek tworzonych z najzwyklejszego plastiku. One sprawdzą się tylko wtedy, gdy będą używane naprawdę sporadycznie. Przy wyższej częstotliwości użycia bardzo szybko się zniszczą i po krótkim czasie trafią do kosza.

Najlepszym wyborem okaże się zatem metalowa maszynka do lepienia pierogów. Pewnym jej mankamentem może być waga, jednakże warto się do niej przyzwyczaić, by w zamian uzyskać sprzęt bezpieczny, higieniczny i praktycznie niezniszczalny.

3 – rozmiar urządzenia

Pierwszy punkt, w którym omówiona została funkcjonalność sprzętu, łączy się właśnie z rozmiarem urządzenia. Te dwie cechy trzeba sobie jakoś wypośrodkować. Nawet jeśli w domu przydałaby się maszynka pozwalająca na lepienie przynajmniej dziesięciu pierogów na raz, warto zastanowić się nad tym, czy tak duży sprzęt pomieści się w ogóle w kuchni.

Mimo wszystko łatwiejsze w przechowywaniu są te mniejsze maszynki do lepienia pierogów. Dla większości rodzin okażą się one w zupełności wystarczające. Większe maszynki będą potrzebne wtedy, gdy będzie chciało używać się ich w celach komercyjnych.

Maszynka do lepienia pierogów dostępna jest w ofercie Gastrosilesia.pl.