Skip to content Skip to footer

Ustronie przyciąga turystów z każdego rejonu Polski

Ustroń to malownicza miejscowość znajdująca się w południowej Polsce. Ten zimowy kurort przyciąga rzesze spragnionych gór i zimowych szaleństw turystów. Oprócz kilkudziesięciu kilometrowych tras narciarskich, pieszych szklaków górskich – Ustroń przyciąga niezwykłym klimatem i okolicznymi miejscami, które są warte odwiedzenia.

Ustroń noclegi tanie

Ustroń noclegi tanie to komfortowe miejsca, które można wynająć za naprawdę niskie pieniądze. Są tu bowiem kwatery prywatne, hotele oraz bardzo znane uzdrowisko. Hotele kuszą ciekawymi atrakcjami oraz basenami i strefą SPA. Ustroń pensjonaty to z kolei klimatyczne miejsca w fajnych cenach. Ustroń pensjonaty zazwyczaj wybierają piesi turyści, którzy całe dnie spędzają na szlakach i podziwianiu widoków.

Komfortowe noclegi w Ustroniu

Osoby prywatne oraz właściciel hoteli i pensjonatów dbają bardzo o swoich turystów oferując noclegi w bardzo komfortowych pokojach, z pełnym wyposażeniem. Hotele w cenie oferują śniadania oraz dostępne są dla gości wszystkie atrakcje. Noclegi w Ustroniu zdecydowanie kuszą cenami, gdyż są one dużo mniejsze niż w innych, górskich i znanych wszystkim miejscowościach. Ustroń można potraktować jako bazę wypadową do innych okolicznych miast.

Co warto zobaczyć?

Będąc w Ustroniu koniecznie trzeba się wybrać na stok narciarski – w tym mieście bowiem są trzy duże ośrodki narciarskie o każdej skali trudności. Dzięki czemu, każdy narciarz spokojnie znajdzie idealne miejsce dla siebie. Można także wybrać się do okolicznych miejscowości jak Cieszyn, Wisła, Szczyrk. Spacer po mieście, pyszne jedzenie w restauracjach oraz gorąca kawa lub czekolada w kawiarenkach – również umilą nie jeden dzień każdemu turyście. Dodatkowym plusem pobytu w górach jest możliwość zobaczenia śniegu, który tu pada dużo częściej niż w innych miastach Polski.

Jeżeli nie masz pomysły na nadchodzące ferie zimowe, może warto wziąć Ustroń pod uwagę. Może jeszcze trafią się hotele z wolnymi pokojami, w których przeżyjesz wyjątkowe ferie zimowe w gronie najbliższym. Warto zarezerwować pokój jak najszybciej, gdyż zdarzają się okresy, że niestety turystom ciężko znaleźć miejsce nawet na jeden dzień (mimo tak bogatej i obszernej bazy noclegowej).