Skip to content Skip to footer

Lakier do paznokci – jak go dobrać do okazji?

Mogłoby się wydawać, że lakier do paznokci jest drobnym szczegółem. To tylko pozory. Ładnie pomalowane paznokcie są częścią stylizacji. Dodają jej charakteru. Lakier z brokatem od razu kojarzy się z imprezową stylizacją. Stonowane kolory bardziej nadają się do codziennych stylizacji. Jak dobrać lakier do okazji, by nie zaliczyć wpadki?

Jak dobrać lakier do typu urody?

Do różnych typów urody pasują różne barwy lakierów. Jeśli mamy krótkie paznokcie, najlepiej będzie, jeśli pomalujemy je jasnym kolorem. Chłodny typ urody dobrze komponuje się z odcieniami niebieskiego. Kobiety z ciepłym typem urody powinny wybierać spośród pasteli, ale też czerwieni i pomarańczy.

Jak dobrać lakier do okazji?

Lakier do paznokci z brokatem świetnie dopełni imprezową stylizację. Jasny, delikatny manicure dobrze sprawdzi się do pracy i do codziennych stylizacji. Warto zwracać uwagę na to, jak malujemy paznokcie na różne okazje, bo lakier do paznokci z brokatem niekoniecznie wpasowuje się w firmowy dresscode.

Kolor lakieru powinien być dopasowany do kolorów ubioru. Mocne, neonowe kolory będą wyglądać bardzo dziwnie w połączeniu z pastelowymi kolorami ubrań. Lakier do paznokci może się wydawać mało istotny, jednak jest elementem stylizacji, na który zwraca się uwagę. A nie ma gorszej wizytówki niż zaniedbane dłonie z krzykliwym kolorem paznokci. Lakier z brokatem do paznokci dobrze nada się na sylwestrową noc lub urodziny, w codziennych stylizacjach jet mało praktyczny.

Dobranie lakieru do stylizacji ma ogromne znaczenie. Dłonie są naszą wizytówką. Kupując lakier do paznokci, zwracajmy uwagę nie tylko na kolor. Skład jest równie ważny. Lakier ze złym składem może sprawić, że nasze paznokcie staną się cieńsze, bardziej łamliwe i kruche. To bardzo ważne, jeśli malujemy paznokcie dzieciom, które uwielbiają lakiery z brokatem. Jednak lakiery z podejrzanym składem mogą wywołać wysypkę, a nawet nasilić objawy astmy.

Lakier do paznokci znaczy więcej, niż mogłoby się wydawać. To część naszego wizerunku, która często mówi wiele, o okazji ,na jaką się ubraliśmy. Ładne paznokcie są doskonałym uzupełnieniem ubioru. Dobierając lakier do okazji ,warto kierować się kolorem naszej stylizacji. Warto też pamiętać, że różne kolory pasują do różnych typów urody.