Skip to content Skip to footer

Street food. Ciekawy pomysł na biznes i pasja w jednym.

Oferowanie fast foodów bezpośrednio z pojazdu to ciekawy sposób na biznes. Samochody, przystosowane do tworzenia jedzenia w dowolnym miejscu są ogólnodostępne i niedrogie, a street food staje się coraz bardziej popularny. Jak zacząć działać w takim biznesie i jak na nim zarobić?

Co sprzedawać?

Na początku warto przemyśleć co sprzedawać. Czy klasyczne fast foody, czy bardziej skomplikowane dania do szybkiego spożycia na miejscu lub w trakcie spaceru. Możliwości jest wiele, od sprzedaży hot dogów i hamburgerów po sprzedaż fast foodów mniej popularnych w Polsce, a znanych z innych krajów. Właściwie każdy samochód, z którego można oferować street food, można przystosować do tego, by tworzyć w nim dowolne dania szybkie do przygotowania.

Na czym podawać jedzenie klientom?

Sprzedaż fast foodów z samochodu to sprzedaż dla klientów, którzy nie będą jedzenia spożywać na miejscu, dlatego najlepiej postawić na opakowania jednorazowe dla gastronomi, jednorazowe talerze, sztućce, opakowania styropianowe na zupę, czy inne opakowania, dzięki którym klient będzie mógł zabrać swoje jedzenie. Opakowania jednorazowe dla gastronomii to niskie ceny i brak problemów związanych z myciem naczyń, wyparzaniem sztućców i innymi pracami, które przy wielorazowych sztućcach czy talerzach są niezbędne. Chcąc zarabiać na takiej gastronomii, trzeba jednak pamiętać, by opakowania jednorazowe dla gastronomii kupować jak najtaniej. W tej sytuacji zakupy w sklepach z opakowaniami są bez sensu. Tam pojemniki jednorazowe są najdroższe. Planując taki biznes, od razu warto wyszukać odpowiednią hurtownię opakowań. Każda hurtownia opakowań jednorazowych i innych opakowań, oferuje także pojemniki jednorazowe dla gastronomii. Czasami w niewielkiej ilości, czasami w bardzo szerokiej ofercie. Mając tego świadomość i szukając możliwości zakupu takich opakowań, warto porównać oferty wielu hurtowni.

Ceny opakowań mają znaczenie. Jakość także.

Każda hurtownia opakowań jednorazowych sprzedaje swoje opakowania w określonych cenach. Niekiedy różnica w cenach tych samych opakowań w różnych hurtowniach jest znaczna, dlatego warto szukać, porównywać i kupować tam, gdzie jest tanio a opakowania i sztućce jednorazowe dla gastronomii są dobrej jakości. Działając w ten sposób, oferując pyszne jedzenie, z pewnością na tym biznesie uda się zarobić niemałe pieniądze.