Skip to content Skip to footer

Przesyłki paletowe – jak nadać?

Nadanie paczki – zarówno krajowej, jak i zagranicznej – to bardzo prosta sprawa i zasadniczo każdy chyba wie, jak się do tego zadania zabrać. Jadnak problem może pojawić się wtedy, kiedy do wysłania mamy nie jedną paczkę, ale całą paletę. Na szczęście są proste rozwiązania, które w dzisiejszych czasach pozwalają nam wysłać praktycznie wszystko, a więc również na przesyłki paletowe są sposoby.

Wysyłka palety kurierem – czy to dobry pomysł?

Przesyłkę paletową można na przykład nadać kurierem. Warto jednak zastanowić się dobrze nad wyborem właściwej firmy, ponieważ różnice w cenach takich przesyłek mogą być znaczne. To samo dotyczy możliwości skorzystania z dodatkowych usług jak ubezpieczenie, śledzenie przesyłki, czy odbiór ze wskazanego adresu. Należy również pamiętać, że wysyłka palety na pewno nie będzie obsługiwana przez każdą firmę w każdym miejscu.

Wysyłka palety za pośrednictwem firmy kurierskiej będzie więc wymagała sprawdzenia, co oferują poszczególne, działające w naszej okolicy firmy, a prawdopodobnie również wykonania kilku telefonów. Sprawa może być dodatkowo utrudniona, jeżeli przesyłek takich nie wysyłamy regularnie (i na przykład mamy stałą współpracę z konkretną firmą kurierską). Jeżeli potrzebujemy pilnie nadać przesyłkę w dużym formacie, to warto zawsze rozważyć skorzystanie z możliwości, jaką daje skorzystanie z usług brokera kurierskiego.

Tanie przesyłki paletowe brokerem kurierskim

Broker kurierski jest to firma, która pośredniczy w transakcjach pomiędzy firmami kurierskimi a klientami. Firmy takie mają w swoich ofertach zazwyczaj wszystkie rodzaje przesyłek, w tym również tanie przesyłki paletowe. Jak się okazuje, skorzystanie z usług pośrednika może być nawet sporo tańsze, niż wykupienie wysyłki palety bezpośrednio u kuriera. Jak to działa? Broker dla większości firm kurierskich jest bardzo dużym klientem, który może wynegocjować znacznie korzystniejsze ceny. Dzięki temu klienci brokera płacą znacznie mniej. Dotyczy to nie tylko cen, ale również dostępności poszczególnych usług. Może na przykład okazać się, że przesyłki paletowe za pośrednictwem brokera będą jak najbardziej dostępne, mimo że bezpośrednio firma kurierska nie obsługuje ich w naszej okolicy.