Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiednią kołdrę na porę roku?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane kołdry. Warto je w odpowiedni sposób dopasować do aktualnie panującej pory roku, ponieważ z całą pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych.

Chłodne pory roku

Wśród różnych modeli kołder można wyróżnić produkty przeznaczone do stosowania podczas chłodnych pór roku, czyli najczęściej w trakcie trwania późnej jesieni, zimy oraz wczesnej wiosny. Na chłodne pory roku polecane jest wybieranie dość ciepłych kołder, które zapewnią człowiekowi odpowiedni komfort termiczny podczas nocnego wypoczynku. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto również pamiętać, że nie zawsze najgrubsza kołdra jest tą najcieplejszą. Dlatego powinno się na to zwrócić swoją szczególną uwagę. Bardzo istotne jest wybranie lekkiej i odpowiednio przewiewnej kołdry. Dzięki temu będzie ona wygodna i komfortowa podczas spania, co z całą pewnością jest ważną kwestią dla każdego człowieka, któremu zależy na nocnej regeneracji. Ciepła kołdra to na pewno będzie idealny wybór na chłodne pory roku.

Sezon przejściowy

Odpowiednią kołdrę powinno się również wybrać podczas sezonu przejściowego, czyli w trakcie trwania takich pór roku jak wiosna czy jesień. W tym czasie warto używać kołdry, która zapewni nam odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu będzie dobrze się dopasowywała do naszej temperatury ciała, co sprawi, że nie będziemy się pod nią ani przegrzewać ani też pocić. Idealnym wyborem dla wielu osób będą także takie produkty jak kołdry antyalergiczne. Kołdry antyalergiczne wykonane są ze specjalnych materiałów, które w bardzo dobry sposób zapobiegają powstawaniu negatywnych reakcji alergicznych na kontakt z wszelkiego rodzaju alergenami. Warto się nad nimi zastanowić w przypadku posiadania tego rodzaju problemów zdrowotnych.

Ciepłe pory roku

Kołdra powinna być również w odpowiedni sposób dopasowana podczas występowania ciepłych pór roku, czyli późnej wiosny, lata oraz wczesnej jesieni. W sprzedaży w obecnych czasach można znaleźć kołdry wykonane ze zróżnicowanych materiałów. Bardzo dobrym materiałem na lato będzie jedwab, który z całą pewnością zapewni odpowiedni komfort termiczny osobie śpiącej pod tego rodzaju kołdrą. Jedwab posiada naturalne właściwości ochładzające, co sprawia, że ciało człowieka ani się nie przegrzewa ani też nie poci.