Skip to content Skip to footer

Stojak na rower ułatwia konserwację jednośladu

Jazda na rowerze jest coraz modniejsza. Liczną grupę cyklistów obserwuje się zwłaszcza w największych miastach, gdzie młodzi ludzie masowo przesiadają się na jednoślady, by dbać o zdrowie i szybciej poruszać się po zakorkowanych drogach.

Konserwacja roweru obowiązkiem każdego cyklisty

Powszechnie uważa się, że poruszanie się na dwóch kółkach jest znacznie tańsze niż jazda samochodem, jednak wiele osób zapomina, że rowerzyści ponoszą pewne wydatki. Jednym z największych jest konserwacja roweru, bez której pojazd nie przetrwa kolejnego sezonu. Przeciętnie za podstawowe prace konserwacyjne w serwisie płaci się 150-200 złotych, a jeśli jakieś elementy roweru są uszkodzone – do kosztu usługi dolicza się koszt wymiany nowych części.

Prace konserwacyjne można przeprowadzać nie tylko w serwisie. Część rowerzystów samodzielnie uzupełnia płyn hamulcowy w hamulcach hydraulicznych, smaruje łańcuch, prostuje piasty lub reguluje linki hamulców tarczowych. Co prawda, aby wykonywać konserwację roweru samodzielnie, należy kupić kilka narzędzi, jednak jest to wydatek jednorazowy, który zwróci się maksymalnie po 2-3 sezonach.

Szybsza i łatwiejsza konserwacja

Miłośnicy dwóch kółek, którzy samodzielnie przygotowują jednoślad na kolejny sezon, najczęściej zmagają się z problemem ustawienia roweru w pozycji, jaka ułatwiłaby im pracę. W takim przypadku może pomóc im stojak na rower, który sprawi, że pojazd będzie stał stabilnie w pozycji pionowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do poszczególnych części jednośladu będzie bezproblemowy. Łatwe będzie także czyszczenie ramy i innych elementów.

Stojak na rower przyda się także w czasie sezonu rowerowego. Dzięki niemu rowerzysta szybko zauważy, że pojazd wymaga wyprostowania wykrzywionych części, założenia łańcucha na zębatki czy też napełnienia opon powietrzem. Ponadto przechowywanie roweru w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, garażu czy mieszkaniu będzie o wiele wygodniejsze. Pojazd nie będzie przewracał się i zajmował dużej ilości miejsca.

Nie tylko dla majsterkowiczów

Nietrudno zauważyć, że stojaki na rowery mogą przydać się nie tylko majsterkowiczom i domowym złotym rączkom. Niemalże każdy miłośnik dwóch kółek może znaleźć własne zastosowanie dla stojaka na rower. Przyda się on nawet tym cyklistom, którzy nie mają żadnego pojęcia o konserwacji i chcą jedynie wyeksponować swój ulubiony pojazd w pomieszczeniu. Jest to zatem rozwiazanie uniwersalne.

Stojak na rower kupisz na Calus-p.pl