Skip to content Skip to footer

Rodzaje woreczków foliowych

Opakowanie foliowe niezmiennie od lat są jednymi z najpopularniejszych sposobów na przechowywanie różnych produktów. Są tanie, ogólnodostępne, higieniczne i doskonale spełniają swoje zadania: chronią i zabezpieczają zawartość, która znajduje się wewnątrz. Są niezwykle uniwersalne i możemy spotkać je niemal w każdej branży.

Rodzaje woreczków foliowych

Woreczki foliowe są dostępne obecnie w sprzedaży w wielu różnych formach, wśród których możemy wymienić woreczki strunowe, folie bąbelkowe, woreczki foliowe rozszerzane czy woreczki z pianki polietylenowej. Ich kształt, wielkość i rodzaj użytej folii dostosowane są do rodzaju produktu, jaki będzie znajdował się wewnątrz.Niezwykle restrykcyjne przepisy dotyczą produktów spożywczych. Wszystkie Woreczki foliowe spożywcze, bez względu na ich wielkość, kształt czy grubość podlegają przepisom unijnym i muszą posiadać określone pozwolenia i certyfikaty (zarówno europejskie jak i polskie wydane przez Państwowy Zakład Higieny). Woreczki foliowe spożywcze muszą gwarantować bezpieczeństwo żywności w trakcie jej przechowywania, mrożenia czy transportu.Wybierając opakowanie foliowe do przechowywania produktów spożywczych, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego właściwości: przepuszczalność pary wodnej, powietrza oraz zapachu, a także odporność na światło, wilgoć czy działanie niektórych tłuszczy. Zawsze warto wybierać produkty oferowane przez sprawdzonego dostawcę, który ma doświadczenie i może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów i rekomendacjami.

Worki do pakowania odzieży

Worki foliowe do pakowania odzieży do druga grupa opakowań foliowych masowo wykorzystywanych w przemyśle odzieżowym. Zapakowana w foliowy worek odzież jest bezpieczna w transporcie. Worki foliowe do pakowania odzieży chronią ją przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi (mrozem czy deszczem), a także przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniami. Tego typu opakowania ochronne stosowane są w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.Worki foliowe do pakowania są również niezwykle użyteczne w życiu codziennym. Można w nich przechowywać drobne przedmioty (np. śrubki, biżuterię), wrażliwe dekoracje i ozdoby czy nawet ważne dokumenty. Worki foliowe do pakowania chronią zawartość przed wilgocią, kurzem, brudem i uszkodzeniami.