Skip to content Skip to footer

Pachnący ranking – najlepsze damskie perfumy

Mgiełka perfum osadzająca się na skórze jest dopełnieniem stylizacji. To także element dodający kobiecie pewności. Używanie perfum sprawia przyjemność i wzbudza zainteresowanie otoczenia. Nie dziwi więc fakt, że sklepy oferujące najlepsze damskie perfumy cieszą się powodzeniem u klientów, a przemysł perfumeryjny na pewno nie jest zagrożony recesją.

Najlepsze damskie perfumy – jak wybrać?

Co rok na rynek wypuszczane jest około 1500 nowych zapachów. Ustalenie, który z nich jest najlepszy możliwe jest poprzez porównanie wysokości sprzedaży. Znane sieci drogeryjne sporządzają takie zestawienia i ogłaszają ranking najlepiej sprzedających się zapachów.Na szczycie owych rankingów zmiany następują dość rzadko. Jest kilka zapachów, które przed laty wdarły się w nasze zmysły i wciąż są najchętniej używanymi perfumami świata. Oto najlepsze damskie perfumy wszech czasów:

1. Zapach legendy – Chanel nr 5

Perfumy stworzone ponad sto lat temu. Mówi się, że powstały przez pomyłkę – ich twórca Ernest Beaux dodał zbyt dużo aldehydów. To przedawkowanie sprawiło, że zapach stał się wyjątkowy, wyróżnił się wśród innych i zachwycił. Do dzisiaj zachwyca i zapewne długo nie przestanie.

2. Zapach luksusu – Joy Jean Patou

Ujmująca kompozycja tuberozy, róży bułgarskiej i majowej, ylang-ylang, jaśminu, piżma oraz drzewa sandałowego. Połączenie i proporcje zapachów to nie jedyna mocna strona tych perfum. Do sprzedaży są one konfekcjonowane w kryształowych, bardzo eleganckich flakonach – nadaje im to elitarności i wpływa na cenę. Joy uznawane są za najdroższe perfumy świata.

3. Zapach skandalu – Opium Yves Saint Laurent

Zapach skomponowany w roku 1977 w reklamach porównywany był do „śmiertelnej ekstazy”. Dystrybucja na rynek amerykański wywołała nawet protesty przeciwników, którzy twierdzili, że perfumy zachęcają do zażywania narkotyków.Opium to zapach mocny, orientalno-przyprawowy, odurzający, zmysłowy. Dla kobiet niezależnych, odważnych, przebojowych.

4. Zapach trucizny – Poison Christian Dior

Tę niezwykłą mieszankę zapachów orientalno – kwiatowych wypuszczono na rynek w 1985 roku. Nuty kolendry, śliwki, anyżu, drzewa różanego, jaśminu, tuberozy, kwiatu pomarańczy, bursztynu, miodu, piżma, heliotropu i kilkunastu innych składników dają w rezultacie zapach silny, zdecydowany, tajemniczy, dominujący. Perfumy są wciąż popularne, a nawet odnotowuje się wzrost sprzedaży.

Jak kupować perfumy?

Najlepsze damskie perfumy, to moje perfumy – tak zapewne twierdzi większość kobiet. Jednak dokonanie wyboru zapachu do łatwych nie należy.Idąc na zakupy warto spisać sobie nazwy perfum, które na podstawie opisu składu czy miejsca w rankingu są dla nas interesujące.

Podczas wizyty w perfumerii warto pamiętać o kilku zasadach:
• Wąchanie więcej niż trzech kompozycji zapachowych nie ma sensu – zmysł powonienia traci ostrość i kolejne zapachy nakładają się na siebie,• Zapach dobrze dobrany, to zapach wąchany na własnej skórze – papierowe paski – próbniki nie są w pełni miarodajne, lepiej aplikować tester na skórę i czekać na uwalnianie się kolejnych nut,
• Sensowne jest kupowanie próbek perfum lub małych flakonów – jeśli zapach okaże się trafionym, dokupimy go więcej w przyszłości; jeśli okaże się nie tym, czego szukamy – bez żalu i strat finansowych rozstaniemy się z nim zawsze. Taki sposób kupowania sprawdza się przy zakupie nowych perfum w sklepach internetowych.