Skip to content Skip to footer

Zabierasz czworonoga na wakacje nad morzem?- o tym musisz pamiętać!

Rodzinne wakacje są tym, na co czeka się często cały rok. Właściciele czworonogów, zarówno psów, jak, i kotów, często traktują swoich pupili jak pełnoprawnych członków rodziny. Podczas wakacji zostają one jednak często u przyjaciół lub w specjalnych hotelach. W tym artykule pokażemy, że wczasy nad morzem z psem są jak najbardziej możliwe.

Wybierz kurort odpowiedni dla czworonoga

Tętniące życiem kurorty to zwykle nie jest dobry wybór na wczasy nad morzem z psem. Zatroszczmy się o to by także dla czworonoga taki wyjazd był chwilą przyjemności, a spacery pośród gęstych tłumów innych plażowiczów mogą być męczące zarówno dla psa, jak i jego właścicieli.

Zdecydowanie lepiej wybierać niewielkie nadmorskie miejscowości, gdzie ilość turystów nie jest aż tak zatrważająca. Jeżeli chcemy zabierać czworonoga także na plaże, przed wyjazdem trzeba koniecznie poszukać tak zwanych „psich plaży”. Warto pamiętać, że na wielu plażach wstęp z czworonożnymi pupilami jest po prostu zabroniony.

Poszukaj odpowiedniego miejsca noclegowego

Jeśli chcemy wybrać się na wakacje z naszym czworonogiem w pierwszej kolejności musimy poszukać takiego pensjonatu, czy hotelu, który akceptuje zwierzęta. Problem może być tym większy, im większy jest pies. Część obiektów akceptuje tylko małe zwierzęta.

By znaleźć takie miejsce zwykle wystarczy zaznaczyć w wyszukiwarce miejsc noclegowych właśnie „akceptację zwierząt”. Taka opcja będzie szczególnie pomocna, jeśli wasz pies nie należy do tych filigranowych. Posiadacze malutkich, dobrze wychowanych piesków, mogą nawet zadzwonić do obiektu, który nie ma zaznaczonej takiej opcji. Wielu właścicieli zwłaszcza niewielkich pensjonatów zgadza się na takiego towarzysza podróży.

Przygotuj psa i jego walizkę

Spacery na nadmorskich plażach to z całą pewnością olbrzymia przyjemność dla całej rodziny, także jej czworonożnych członków. Warto jednak pamiętać, że lasy rosnące przy plażach nie są wolne od kleszczy. A te nie tylko powodują dyskomfort u psów, ale także mogą powodować u nich poważne choroby. Właśnie dlatego przed wyjazdem warto odnowić ochronę psa przed tymi pajęczakami.

Trzeba też pamiętać, że psa na taki wyjazd też trzeba odpowiednio spakować. Psy są bardzo przywiązane do swoich domów, dlatego by oszczędzić im stresu najlepiej zabrać im ich legowisko lub ulubiony koc na którym ucinają sobie drzemkę. Oprócz tego koniecznie trzeba zabrać zapas karmy i psią miskę. Warto też pomyśleć o zapakowaniu dodatkowej porcji smakołyków oraz ulubionej zabawki. No i oczywiście nie można zapomnieć o długiej smyczy i obroży.