Skip to content Skip to footer

Nowoczesne rozwiązania oczyszczalnia ścieków

Każdy inwestor przed rozpoczęciem budowy zadbać musi o odpowiednie przyłącza i media. Jeśli istnieje możliwość przyłącza do sieci kanalizacji miejskiej, temat ścieków jest praktycznie rozwiązany. Odprowadzanie lub oczyszczanie ścieków, to temat istotny w późniejszym użytkowaniu budynku, więc warto zadbać o późniejszą wygodę. Jakie rozwiązanie odprowadzania lub oczyszczania ścieków wybrać, gdy działka nie może być przyłączona lub w okolicy nie została zbudowana sieć kanalizacyjna?

Gdzie szukać informacji?

Najbardziej rozpowszechnione w naszym kraju są przydomowe szamba, jednak ich eksploatacja wymaga systematycznego opróżniania i ponoszenia co miesiąc stałych kosztów. Dodatkowo szambo musi być szczelne, aby nieczystości nie przenikały do gleby wokół i jej nie zanieczyszczały. Dlatego coraz więcej osób uznaje, że przydomowa oczyszczalnia jest dużo praktyczniejszym i tańszym rozwiązaniem.

Poszukiwania powinniśmy rozpocząć od najbliższej okolicy, gdyż wiąże się to nie tylko z oszczędnością przy dostawie i instalacji, ale również możemy liczyć na wsparcie doświadczonych doradców i wykonawców, którzy są bliżej nas. Jedną z głównych w regionie firm oferujących przydomowe oczyszczalnie ścieków jest z Gliwic. Szczegółowe informację dostępne są na stronie producenta https://oczyszczalnie-metalbud.pl/, a w przypadku wątpliwości zespół doświadczonych doradców jest w stanie sprawnie na miejscu dobrać odpowiadające parametrami urządzenie.

Jak działa oczyszczalnia ścieków?

Ogólna zasada działania takiej oczyszczalni polega na wzbudzeniu wewnątrz instalacji naturalnych procesów biologicznych. Procesy te są bardziej intensywne, aby ścieki bytowe rozłożyły się na proste i nieszkodliwe dla środowiska związki. Powstałe w procesie związki w bezpieczny sposób można następnie odprowadzić do gruntu lub rzeki. We wszystkich rodzajach przydomowych oczyszczalni najpierw następuje etap beztlenowego, a potem etap tlenowego oczyszczania ścieków.

Oferta śląskiej firmy „METAL-BUD” obejmuje trzy rodzaje oczyszczalni biologicznych, które mogą być zastosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, zakładach produkcyjnych, jak i hotelach, a nawet jako oczyszczalnie do większych budynków użyteczności publicznej. Firma oferuje też system, który w późniejszym czasie może ulegać modyfikacjom i rozbudowie.

Czy ekologia jest tania?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to pożyteczne, ekologiczne urządzenie do domów lub firm położonych w gminach o rozproszonej zabudowie. Zaletą jej jest długoletnie, niemal bezobsługowe korzystanie, a co się z tym wiąże stosunkowo niski koszt użytkowania.

Ekologiczna przydomowa oczyszczalnia to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez inwestorów, nie tylko ze względu na przystępną cenę, ale również na popularny ostatnio trend promujący oszczędne i ekologiczne podejście do budowy domu czy większego budynku zakładowego. Szeroka oferta przydomowych oczyszczalni ścieków daje możliwość dopasowania praktycznie do każdego rodzaju inwestycji i metrażu. Analiza zapotrzebowanie i zastosowanie odpowiedniego systemu daje też możliwość późniejszej rozbudowy.