Skip to content Skip to footer

Skoki spadochronowe w tandemie – czy warto?

Człowiek od lat marzył o lataniu, zazdroszcząc tej umiejętności ptakom. W historii nie brak opowieści o podejmowanych próbach, które bardzo często kończyły się utratą majątku, a nawet życia. Wszystko po to, aby poczuć tę lekkość i wolność, która tu na Ziemi wydawała się być nieosiągalna. Obecnie takich wrażeń dostarczają skoki spadochronowe.

Skoki spadochronowe – sport dla każdego

Wydawać by się mogło, że skoki spadochronowe są sportem tylko dla nielicznych, doświadczonych i przeszkolonych w tym kierunku ludzi. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że możliwe są skoki tandemowe, w których udział może wziąć nawet laik. Bez konieczności długotrwałych szkoleń i kursów, a co najważniejsze, w całkowicie bezpiecznych warunkach, ma szansę doświadczyć ekstremalnych emocji.

Potrzebne jest tylko krótkie szkolenie instruktażowe przed lotem, odwaga i mocne pragnienie spełnienia marzeń. I tylko tyle. Silne doznania, ogromna dawka adrenaliny i niesamowitej przyjemności będą zapewnione.

Dlaczego warto skoczyć w tandemie?

Osoby, które wykonały skoki tandemowe, stwierdziły, że uczuć, które im towarzyszyły nie da się porównać z żadnym innym wydarzeniem. Emocje są bowiem jedyne w swoim rodzaju. Niesamowite wprost uczucie wolności, swobody i szczęścia towarzyszyło każdemu z nich podczas tego wyjątkowego lotu. Dodatkowo przepiękne i bajkowe widoki w dole, które powoli się przybliżają, postrzępione obłoczki wokół, dopełniały te wspaniałe odczucia.

Będąc w powietrzu, można całkowicie oddać się podniebnej przygodzie, ale można też posterować spadochronem pod nadzorem instruktora, aż do ostatniego etapu lotu, którym jest bezpieczne lądowanie na lotnisku.

Ile kosztują skoki tandemowe ze spadochronem?

Ceny skoków tandemowych zależą od wybranej wysokości oraz od dodatkowych usług, które są oferowane. I tak skok w tandemie z maksymalnej dostępnej wysokości czyli 4000 metrów kosztuje około 700 zł, zaś za skoki z 3000 metrów trzeba zapłacić około 500 zł.

Można również zdecydować się na skorzystanie z usług dodatkowych, na przykład filmowanie lotu. Jest to wydatek rzędu 200 – 300 zł. Taki film z własnego lotu można otrzymać już po 30 minutach od wylądowania. Na pewno warto w niego zainwestować, gdyż będzie to niesamowita pamiątka, do której uczestnik wróci wiele razy, może też pochwalić się przed znajomymi. Być może zachęci go do powtórnych skoków, a może nawet zainspiruje do podjęcia szkolenia spadochronowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy