Skip to content Skip to footer

Zakup domku całorocznego nad morzem

Czasami ludziom zależy na spokoju i wypoczynku z dala od swojego miejsca zamieszkania. Dla osób, które posiadają trochę gotówki, dobrą propozycja jest zakup domku całorocznego nad morzem.

Co warto wiedzieć przed zakupem domku.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup całorocznego domku nad morzem, warto jest zastanowić się, jak często będziemy z niego korzystać oraz jaką sumę pieniędzy możemy przeznaczyć na jego zakup.Oczywiście oprócz zakupu domu musimy wziąć pod uwagę, że będziemy musieli ponosić koszty z jego utrzymaniem. Kolejnym problemem jest fakt, iż domek pozostawiony na długi czas jest łatwym łupem dla złodziei, dlatego warto jest dodatkowo pomyśleć nad ubezpieczeniem obiektu.Następną ważną rzeczną jest podatek od nieruchomości, który w przypadku całorocznego domku nad morzem wynosi około 0,58zł za mkw.Tak jak w przypadku zakupu mieszkania i w tym wypadku należy sprawdzić stan prawny domku, aby dowiedzieć się czy nie jest np. obciążony hipoteką.Ponad to powinniśmy zwrócić uwagę czy nasz wymarzony domek posiada podłączenie do kanalizacji oraz czy ma instalację grzewczą bez której ciężko będzie zamieszkać nam zimą.Musimy jednak pamiętać, że domki całoroczne nad morzem, można bez problemu komuś wynająć, co powoduje zwrot niektórych kosztów za jego utrzymanie.Zakup domku całorocznego nad morzem sprawia, że nie będziemy musieli płacić już kilku tysięcy złotych za wyjazd na wakacje, co po kilku latach również da nam sporą sumę zaoszczędzonych pieniędzy.

Wybór odpowiedniego domku

Na samym początku powinniśmy wybrać nasze ulubione miejsce nad morzem i w tym rejonie starać się o zakup domku.Domek całoroczny możemy oczywiście zakupić gotowy, ponieważ znajduje się mnóstwo ogłoszeń o ich sprzedaży. Wystarczy tylko znaleźć taki, który będzie dla nas idealny.Kupując jednak gotowy domek od innych osób, warto jest sprawdzić czy jego stan jest adekwatny do ceny jaką proponuje sprzedawca, warto jest wtedy zajrzeć w każdy kąt, żeby później nie spotkała nas niemiła niespodzianka.Możemy również skorzystać z projektów domków, które są dostępne w pracowniach architektonicznych lub na ich stronach.Do wyboru mamy domki drewniane oraz murowane, posiadające poddasze, łazienkę, kuchnię, kilka pokoi oraz taras. Dostosowane są one do użytku przez cały rok, posiadają kominek, który w chłodne dni ogrzewa mieszkańców.

Oczywiście to tylko niektóre propozycje domków całorocznych nad morzem, ponieważ jest zbyt wiele możliwości z jakich możemy skorzystać. Ważne jest, aby wybrać taki domek, którym będziemy się cieszyć przez długie lata.