Skip to content Skip to footer

Najlepszy pies myśliwski – nasz top 5!

Kochamy psy. Cenimy sobie ich towarzystwo w charakterze zwierząt domowych, ale świetnie sprawdzają się również podczas polowań. Choć nie wszystkie rasy potrafią świetnie służyć jako psy myśliwskie – wiele różnych rodzajów psów może służyć w charakterze wspaniałego towarzysza polowań. Temat idealnego kompana polowań jest, w gruncie rzeczy, kwestią mocno indywidualną. Świetnie w tej roli sprawdzi się Seter Angielski, Cocker Spaniel, angielski Springer Spaniel, czy nawet Brittany Spaniel. Nie zamierzamy tu zamieszczać informacji o kupię psa myśliwskiego, a więc sprawdź, czy Twój czworonożny przyjaciel znajduje się na poniższej liście najlepszych psów myśliwskich.

1. Labrador Retriever

Jak sama nazwa wskazuje – jest to pies aportujący. Większość ras aporterów czuje mocną więź z wodą, jednak Labrador to zdecydowanie najlepszy pływak, bardzo często nazywany mianem „psa wodnego”. Z tego względu Labrador retriever jest najlepszy do polowania na kaczki, ale może ci pomóc podczas każdego typu polowania. Koniecznie upewnij się, że twój kompan jest najedzony, żeby nie zjadła zdobyczy przeznaczonej dla Ciebie!

2. Foxhound amerykański

Psy te zostały wyhodowane w celu polowania na lisy i wciąż są w stanie sprostać temu zadaniu. Łowcy jeleni również korzystają z możliwości biegowych tych czworonogów, aby polować w sezonie na jelenie. Jednak, z uwagi na to, że amerykański Foxhound jest wszechstronną rasą łowiecką, będzie ścigał wszystko zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

3. Beagle

Wśród wielu uważany za „kultowego” psa myśliwskiego, Beagle jest bardzo podobny do amerykańskiego Foxhounda w swej wytrwałości, energii i miłości do pościgu. Jego krótkie nogi przeszkadzają mu nieco w pogoni za większą zwierzyną, ale jeśli polujesz na króliki, Beagle jest psem dla Ciebie.

4. Pointer

Cienka powłoka Pointera dyskwalifikuje go nieco ze skutecznego polowania na zwierzynę łowną w śnieżnej północy, ale w cieplejszych warunkach, gdzie temperatury pozostają dodatnie, Pointer jest idealnym towarzyszem do znajdowania i łapania ptaków pośród rozległego terenu.

5. Ogar

Ich angielska nazwa – Bloodhound – sprawia, że ​​brzmią jak bezwzględni myśliwi, a te spełniają oczekiwania, dzięki swoim mocnym nosom i niezrównanym możliwościom śledzenia, co czyni je świetnymi psami myśliwskimi.

Niezależnie od tego, czy przeglądasz internetowe zasoby psy myśliwskie na sprzedaż, czy jesteś zainteresowany psy myśliwskie ogłoszenia – powyższe rodzaje czworonogów będą gwarantem udanego polowania oraz świetnego przyjaciela na całe życie.