Skip to content Skip to footer

Popularne rodzaje masażu

Istnieje kilka rodzajów masażu, które koncentrują się na różnych częściach ciała lub podejściu do leczenia. Masaż to praktyka pocierania i ugniatania ciała za pomocą rąk. Podczas masażu, masażysta stosuje delikatny lub silny nacisk na mięśnie i stawy, aby złagodzić ból i napięcie. Oto trzy najbardziej popularne typy masaży.

Masaż szwedzki

To delikatny masaż całego ciała, idealny dla osób, które nie korzystały dotąd z tego rodzaju zabiegów, oraz z dużym napięciem mięśni. Jest to również najlepszy masaż w Warszawie dla osób, które są wrażliwe na dotyk. Tego rodzaju masaż może pomóc w uwolnieniu węzłów mięśniowych, a także jest dobrym wyborem, gdy ma się ochotę na pełny relaks. Do tego masażu należy się rozebrać, jednak można zdecydować się na zachowanie bielizny. Podczas leżenia na stole do masażu masażysta przykrywa ciało pacjenta prześcieradłem, które później będzie przesuwał, odkrywając obszary, nad którymi będzie aktywnie pracował. Zazwyczaj szwedzki masaż trwa 60–90 minut.

Masaż gorącymi kamieniami

Ten rodzaj masażu sprawdzi się najlepiej dla osób, które mają bóle mięśni i napięcie lub po prostu chcą się zrelaksować. Najlepszy masaż w Warszawie, w którym używa się gorących kamieni, jest podobny do masażu szwedzkiego, tylko masażysta używa nagrzanych kamieni zamiast lub oprócz dłoni. Ten masaż łagodzi napięcie mięśni, poprawia przepływ krwi i łagodzi ból za pomocą rozgrzanych kamieni. Może pomóc złagodzić napięcie mięśni, poprawić przepływ krwi, złagodzić ból oraz stres i pomóc się zrelaksować. Podczas masażu gorącymi kamieniami rozgrzane kamienie są umieszczane na różnych obszarach całego ciała. W trakcie tego zabiegu nie nosi się ubrań, jednak można zachować bieliznę jeśli pomoże to czuć się bardziej komfortowo. Masaż gorącymi kamieniami trwa zazwyczaj 90 minut.

Masaż aromaterapeutyczny

Tego rodzaju najlepszy masaż w Warszawie jest doskonały dla osób, które chcą dodać emocjonalny składnik do masażu. Ten rodzaj masażu może pomóc osobom, które chcą poprawić swój nastrój, zmniejszyć stres i niepokój, zmniejszyć objawy depresji oraz złagodzić napięcie mięśni i poczuć ulgę w bólu. Masaże aromaterapeutyczne łączą delikatny nacisk z użyciem olejków eterycznych. Masażysta zazwyczaj decyduje, których olejków eterycznych użyć, ale można dać mu znać, jeśli ma się jakieś preferencje. Olejki eteryczne są rozcieńczane przed nałożeniem na skórę. Czasami masaż aromaterapeutyczny skupia się tylko na plecach i ramionach. W jego trakcie nie nosi się żadnej odzieży innej niż bielizna, która jest opcjonalna. Masaż aromaterapeutyczny trwa 60–90 minut.