Skip to content Skip to footer

Nadanie paczki kurierem – czy to trudne?

Na rynku działa obecnie bardzo wiele firm kurierskich. Dla klientów to bardzo dobra sytuacja, ponieważ mogą oni z tego powodu liczyć na bardzo atrakcyjne ceny oraz równie ciekawe promocje. Wiele osób jednak wciąż obawia się nadania paczki kurierem, z tego powodu, że nie wiedzą jak to zrobić. Tymczasem wystarczy odwiedzić punkt nadawania paczek, by na własnej skórze przekonać się, jakie to łatwe. Wiedza, jak nadać paczkę kurierem, może znacznie ułatwić życie.

Jak nadać paczkę kurierem?

Na początku warto wiedzieć, że przesyłka przed nadaniem musi zostać odpowiednio zapakowana. Najłatwiej zrobić to, przygotowując karton o odpowiednich wymiarach. Nie wolno zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu zawartości, najlepiej za pomocą folii bąbelkowej, starych gazet lub skrawków materiału. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, by zapakowana przesyłka miała najlepiej w miarę standardowe wymiary oraz nie wystawały z niej żadne odstające elementy.

Z odpowiednio i bezpiecznie zapakowane przesyłką można udać się do miejsca, gdzie można wysłać przesyłkę. Jest to punkt nadawania paczek. Niektórym osobom wydaje się, że nadanie paczki jest czynnością trudną i skomplikowaną. Nic bardziej mylnego. W punkcie nadawania paczek wystarczy poinformować obsługę o swoim zamiarze. Po podaniu odpowiednich danych, takich jak adres adresata oraz jego numer telefonu, zawartość paczki oraz swoje własne dane, zostanie wygenerowana specjalna etykietka, która jest naklejana na karton z przesyłką. W tym momencie nadawca zobowiązany jest uiścić odpowiednią opłatę. W punkcie nadania paczek przesyłka będzie czekała, aż odbierze ją kurier i przekaże w dalszą drogę. Tak właśnie wygląda nadanie paczki – mało skomplikowane.

Z jakich usług firm kurierskich może skorzystać klient?

Warto wiedzieć, że konkurencyjność na rynku firm kurierskich sprawiła, że klient ma do wyboru wiele bardzo ciekawych usług. Jedną z nich jest na pewno przesyłka pobraniowa. Jeśli adresat nie chce zapłacić za zawartość z góry, może zrobić to dopiero po odebraniu przesyłki z rąk kuriera. Nadawca wtedy może odebrać zapłatę w punkcie, gdzie nadał paczkę lub też zostanie ona przelana bezpośrednio na jego konto.

Klient za dodatkową opłatą może także zdecydować, o której godzinie ma zostać doręczona jego paczka. Może także opłacić usługę jej wniesienia. Warto także uprzedzić adresata, by sprawdził zawartość paczki bezpośrednio w obecności kuriera. Jeśli zostanie ona uszkodzona, można od razu spisać protokół szkody.