Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę do owoców?

Profesjonalne wyciskarki do owoców są bardzo prostymi urządzeniami kuchennymi, ale nie oznacza to wcale, że wybranie porządnego sprzętu jest łatwym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, na jakie elementy zwracać uwagę inwestując w nowe urządzenie.

Moc wyciskarki ma znaczenie

Porządna wyciskarka do owoców powinna charakteryzować się dużą mocą, dzięki czemu poradzi sobie nawet z dość wymagającymi owocami. Producenci oferują urządzenia o mocy od 100 W do 450 W. Przy wyborze odpowiedniej mocy bardzo ważne jest to, do jakich warzyw i owoców ma być przeznaczony dany sprzęt. W przypadku miękkich owoców bez żadnego większego problemu poradzi sobie prosta wyciskarka o mocy 100-150 W.

Problem może pojawić się przy dość twardych warzywach i owocach. Aby przygotować sok z buraków, marchewki albo selera warto postawić na urządzenia o większej mocy. W tym konkretnym zadaniu idealnie sprawdza się modele o mocy od 180 W do 200 W.

Rodzaj ślimaka

Niezawodna wyciskarka do owoców powinna być wyposażone również w porządny ślimak, dzięki któremu będzie mogła wywiązać się ze swoich zadań. W przypadku popularnych wyciskarek wolnoobrotowych należy zwrócić szczególną uwagę na jakość poszczególnych elementów. Najlepszym wyborem są urządzenia, w których to ślimak wykonany jest z materiałów PBA Free. Mowa tutaj oczywiście o sprzęcie, który jest w 100% wolny od bisfenolu A.

Unikać należy wyciskarek do owoców, w których to ślimak wykonany jest z tworzyw sztucznych. Na rynku można znaleźć wielu rzetelnych producentów, którzy oferują wysokiej jakości wyciskarki ze ślimakami wykonanymi z ceramiki.

Jakie dodatkowe funkcje mogą się przydać?

Nowoczesne wyciskarki do owoców, mogą być wyposażone w wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają i przyśpieszają pracę. Godna uwagi jest między innymi funkcja automatycznego odprowadzania miąższu. To właśnie dzięki tej funkcji nie ma potrzeby rozkręcania urządzenia na drobne części w trakcie wyciskania soku. Miąższ jest automatycznie spychany do specjalnego zbiornika. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.

Dobra wyciskarka do owoców może posiadać również regulację gęstości soku. Dzięki takim urządzeniom będzie można przygotować soki o różnej konsystencji. Przydać może się także specjalna blokada kapania albo wymienne wałki ślimakowe, które można idealnie dopasować do konkretnych owoców i warzyw.

Wyciskarki do owoców dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl.