Skip to content Skip to footer

Kto powinien zdecydować się na Karboksyterapie

Karboksyterapia niewątpliwie zyskała wielu zwolenników. Jest to bowiem metoda bardzo skuteczna i rzeczywiście poprawiająca ogólny wygląd skóry. To właśnie dzięki niej staje się ona jędrna, a takie defekty jak cellulit czy rozstępy, nawet mocno rozwinięte mogą zostać zlikwidowane.

W jakim problemie pomocna będzie Karboksyterapia

Zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla może nam pomóc w zlikwidowaniu rozmaitych problemów skórnych. Wpuszczenie gazu w skórę pozwala jej bowiem o wiele szybciej się zregenerować i dzięki temu można pozbyć się cellulitu czy nieestetycznych blizn.

Osoby borykające się z łuszczycą czy z nadmiernie wypadającymi włosami, również mogą liczyć na poprawę ich wyglądu. Dzięki temu możemy w naturalny sposób wyeliminować dręczące nas defekty, które swój początek mają w skórze.

Czy ta forma terapii jest bolesna?

Odczuwalny ból, czy dyskomfort hamuje wiele osób przed wykonywaniem zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli chodzi o Karboksyterapie, to nie jest bolesna, jednak poprzez wprowadzenie do skóry gazu, może powodować bardzo specyficzne uczucie. Musimy być na to przygotowani.

Jeśli chodzi o samą cenę zabiegu, to nie jest ona wygórowana. Możemy ja wykonać za kilkaset złotych, z tym że płacimy za każdy zabieg osobno, a osoby z większymi problemami muszą być gotowe na kilka sesji, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Przeciwwskazania i możliwe efekty uboczne

Najważniejsza jest konsultacja przed samym zabiegiem, bo lekarz zapyta nas o choroby, które uniemożliwią wykonanie zabiegu. Bezwzględnie zabieg jest zakazany u kobiet w ciąży, a także w przypadku nowotworów. Zabieg z użyciem dwutlenku węgla nie jest także wskazany dla osób z chorobami serca, po udarze, a także tymi, którzy cierpią na nadciśnienie tętnicze.

Karboksyterapia może nam także przynieść efekty uboczne, a mianowicie tuż po zabiegu może pojawić się rumień lub wybroczyny. Może nam się także wdać infekcja, która spowoduje stan zapalny. W miejscu nakłucia także istnieje ryzyko powstania siniaka. Jednak wszystkiego dowiemy się na konsultacji przed zabiegiem i na tej podstawie zdecydujemy się, czy zabieg jest formą zwalczania problemów dla nas, czy jednak rezygnujemy i szukamy czegoś innego.