Skip to content Skip to footer

Jak zapewnić dziecku komfortowy sen?

Zdrowy sen dziecka to niezwykle istotna kwestia. Wpływa on korzystnie na rozwój, a na co dzień zapewnia lepszą koncentrację, odporność i więcej sił do różnorodnych zadań. Dlatego właśnie należy pamiętać, żeby urządzając pokój nastolatka zapewnić mu dobrze przemyślane miejsce do spania, tak by mógł komfortowo wypocząć.

Materace dostosowane do potrzeb dzieci

Jedną z najbardziej istotnych rzeczy, jakie mają wpływ na zdrowy sen dziecka jest odpowiedni materac. Nie tylko pościel młodzieżowa się liczy, ale również to co pod spodem – w tym przypadku odpowiednio dobrana konstrukcja materaca łóżka. Powinien być on niezbyt miękki, ale również nie twardy jak deska. Najlepsze efekty dają materace, które można by nazwać sprężystymi.

Odpowiednio dobrany materac sprawia, że dziecko w nocy faktycznie wypoczywa i może nabrać sił przed kolejnym, pełnym wyzwań dniem. Warto zadbać jednak o to, by nic mu tego snu nie zakłócało. W tradycyjnych materacach mogą się rozwijać różnego rodzaju roztocza, które są częsta przyczyną alergii. Ważną kwestią jest więc zapewnienie dziecku materaca wykonanego z materiałów zapobiegających rozwojowi niechcianych gości.

Pościel młodzieżowa – jej rodzaj ma znaczenie

Dobór odpowiedniej pościeli młodzieżowej również ma bardzo duże znaczenie. Tak samo jak materac, dla zdrowego snu liczy się również odpowiednio wykonana poduszka, która zapewni podporę dla kręgosłupa rozwijającego się organizmu. Za najlepsze uchodzą poduszki wykonane z pianek pamięciowych, które dostosowują się do użytkownika.

Również kupując pościel warto zastanowić się nad jej antyalergicznymi właściwościami. Dotyczy to i poduszki, i kołdry, i przeznaczonych do nich poszewek. Nawet najlepszy materac nic w ten materii nie zdziała, jeżeli nie zastosuje się odpowiedniej pościeli. Istotny jest również kolor, który – jak dowiedziono – może mieć istotny wpływ na nastrój dziecka.

Czy ustawienie łóżka jest istotne?

Kwestią, o której bardzo często się zapomina, albo bagatelizuje jest położenie łóżka. Warto przede wszystkim umiejscowić je z dala od kaloryfera i nie przy samym oknie, dzięki czemu komfort snu znacznie się poprawia.

Z drugiej stronie łóżko powinno stać w takim miejscu, by padały nań promienie słoneczne rano. Jak pokazują badania, naturalne pobudki stymulowane światłem dziennym (a nie budzikiem) znacznie poprawiają nastrój w ciągu dnia i zmniejszają ryzyko zachorowania na depresję.

Pościel młodzieżowa znajdziesz w ofercie Vege Home.