Skip to content Skip to footer

Mopy profesjonalne do posadzek przemysłowych

Mopy profesjonalne przeznaczone są do mycia podłóg przemysłowych w takich pomieszczeniach jak biura, szkoły, szpitale czy restauracje. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest czyszczenie wszelkich pomieszczeń przemysłowych o dużych powierzchniach. Jaki mop przemysłowy wybrać do własnej firmy?

Mopy sklep, restauracje i hotele

Mopy przemysłowe cechują się przede wszystkim większą wytrzymałością oraz żywotnością od domowych mopów do mycia podłóg w mieszkaniach. Na rynku dostępne są różne rodzaje mopów przemysłowych, zróżnicowanych pod względem zastosowanej nakładki. W związku z tym wyróżniamy:
– mopy płaskie,
– mopy sznurkowe,
mopy profesjonalne do dezynfekcji.Mopy różnicujemy również pod względem funkcji, jaką mają pełnić. Oznacza to, że inny rodzaj mopa potrzebny będzie do ścierania powierzchniowego kurzu, inny do czyszczenia mocno zabrudzonych podłóg.

Mopy płaskie

Mopy przemysłowe posiadają lekkie i wytrzymałe stelaże, wykonane zazwyczaj z aluminium lub plastiku. Płaskie mopy profesjonalne, ze względu na swój kształt i przyleganie całą powierzchnią czyszczącą do podłogi, skutecznie czyszczą powierzchnię podłogi i usuwają brud. Do mopa płaskiego zastosować można bardzo chłonne nakładki czyszczące wykonane z bawełny lub z mikrofazy. Nakładki te doskonale sprawdzają się w czyszczeniu podłóg wykonanych z paneli, drewna czy wszelkich ceramicznych posadzek.

Profesjonalne mopy sznurkowe

Stelaż sznurkowy doskonale sprawdza się w ścieraniu nadmiaru wody i czyszczeniu mocno zabrudzonych posadzek. Ze względu na swój ergonomiczny kształt, dużą oraz obustronną powierzchnię czyszczącą doskonale czyszczą powierzchnie porowate oraz posadzki z głębokimi fugami. Niektóre modele można prać w pralce, inne są jednorazowe. Kupując do firmy mopy sklepy internetowe posiadają duży wybór modeli. Podczas dokonywania wyboru warto zwrócić uwagę czy jest on bezdotykowy (istnieje możliwość automatycznego odciśnięcia nadmiaru wody z nakładki) czy konieczne jest ściągnięcie nakładki i ręczne jej odciśnięcie.

Mopy z funkcją dezynfekującą

Mopy przemysłowe dezynfekujące stanowią niezbędne wyposażenie pomieszczeń, w których nie ma możliwości użycia wózka sprzątającego. Mopy te posiadają zbiornik na płyn czyszczący, umieszczony na aluminiowym stelażu mopa. Ten rodzaj mopa sprawdza się w hotelach, szpitalach czy przychodniach, czyli wszędzie tam, gdzie podłoga powinna być zdezynfekowana.