Skip to content Skip to footer

Magia Beskidu Śląskiego – przyjedź i poczuj ją w pełni!

Wśród destynacji położonych w górach Polski cuda Beskidu Śląskiego zajmują od wielu lat szczególne miejsce. Wyjazd do jego niezwykłych zakątków wybierają zarówno osoby, którym zanadto dokuczył miejski zgiełk, jak i początkujący turyści górscy czy pasjonaci charakterystycznej architektury tych okolic. Czy chcesz przez kilka dni poczuć, że świat wokół stał się krainą z bajek? W takim razie Beskid Śląski zaprasza!

Miejscowości Beskidu Śląskiego – wypoczynek i zwiedzanie

Poruszając się po tych niezwykłych rejonach, nie sposób nie zawitać w progi miejsc takich, jak Wisła, Ustroń, Szczyrk czy Brenna. W Wiśle zyskasz szansę, by zobaczyć na własne oczy źródła najsłynniejszej polskiej rzeki i ugasić pragnienie zdrową, lokalną wodą mineralną. Jeżeli pragniesz spędzić urlop w pełnej wygód lokalizacji, jaką są nowoczesne apartamenty ustroń zaoferuje Ci nocleg i obsługę na najwyższym poziomie. Przebywając w jego granicach, zdecyduj się koniecznie na krótki wypad w otaczające góry.

Zmęczenie przy wspinaczce stokrotnie wynagrodzi Ci zapierający dech w piersiach widok z Równicy. Niewielka, urocza Brenna to z kolei miejsce, gdzie zapoznasz się z zabytkami architektury sakralnej, a także weźmiesz udział w dynamicznym spływie kajakiem. Nie można także pominąć Szczyrku – prawdziwej mekki dla narciarzy, ale też terenu, gdzie zwiedzisz niezwykle interesujące, górskie jaskinie. Z długich wycieczek na szczęście łatwo będzie wrócić do pełni komfortu, jaki zapewniają atrakcyjne pensjonaty Ustroń.

Beskid Śląski naturalnie – geologia i przyroda

Wyprawa w Beskid Śląski przyniesie wspaniałe doznania fanom górskich wędrówek oraz osobom, które fascynują się różnorodnością budowy geologicznej Polski. Tereny Beskidu już od dawna służyły wydobyciu rozmaitych materiałów naturalnych, takich jak wapienie czy piaskowce, znajdziesz tu więc rozległe, otwarte kamieniołomy, w których zobaczysz precyzyjnie układ warstw skalnych okolicy.

Podstawą dla pełnych niespodzianek, relaksujących spacerów jest z pewnością idealna baza noclegowa, dlatego warto skorzystać z oferty, jaką ma dla Ciebie doskonale wyposażone lokalizacja – Ustroń apartamenty. Stąd z łatwością dotrzesz do okolicznych Parków Narodowych i Rezerwatów, gdzie każda spędzona minuta niesie ze sobą nowe powody do fascynacji i zachwytu. Jeśli pragniesz zobaczyć wysokie, rozłożyste drzewa, niezwykłe rośliny oraz czyste, szemrzące strumienie, płynące przez zielone, zalane słońcem tereny, Beskid Śląski powinien znaleźć się w Twoich planach.