Skip to content Skip to footer

Co kupić teściowi na urodziny?

Wybór prezentów dla rodziców, rodzeństwa czy partnerów potrafi przysporzyć nieco trudności, ale podarunki dla teściów mogą sprawić, że od stóp do głów oblejemy się zimnym potem. Co robić, gdy zbliżają się urodziny teścia? Jaki prezent spotka się z jego aprobującym spojrzeniem?

Prezenty dla tradycjonalisty

Jeżeli Twój teść należy do klasycznego typu „prawdziwego mężczyzny”, pamiętaj, by wybierać tylko i wyłącznie przedmioty, które pasują idealnie do utrzymywanego przez niego wizerunku.

Prezent urodzinowy dla teścia, który ceni sobie elegancki ubiór, wysokogatunkowe trunki i dobrą lekturę, nie będzie tak trudną decyzją, jak to się z pozoru mogłoby wydawać. Stylowy portfel dobrej jakości, zegarek albo krawat z pewnością przyniosą mu oczekiwaną satysfakcję. Podobnie rzecz się ma z dobrym alkoholem, choć tutaj wszystko zależy od indywidualnego stosunku do procentów.

Podarunki związane z hobby

Prezenty, które nawiązują do uwielbianego przez Twojego teścia hobby, będą łatwe w wyborze tylko pod warunkiem, że nie zdasz się na przypadek. Jeśli nie dzielicie z teściem wspólnej pasji, uważaj, by nie wydać ogromnej kwoty pieniędzy na coś, co w oczach specjalisty w danej dziedzinie nie będzie miało wartości.

Najlepiej jest tu postąpić dwutorowo. Po pierwsze, wciągnij w teścia w rozmowę na temat ulubionego zajęcia, dowiadując się przy okazji, jakiego rodzaju przedmioty są przy nim potrzebne i czy czegoś mu brakuje. Po drugie, poświęć nieco czasu, by przejrzeć fora internetowe gromadzące hobbystów. Ich użytkownicy najlepiej doradzą Ci, jaki prezent urodzinowy dla teścia będzie wart zachodu.

Dawka melancholii dla artystycznej duszy

Bywa, że na co dzień postrzegamy pokolenie naszych rodziców – a co za tym idzie, również i teściów – jako osoby daleko bardziej stateczne i spokojne, niż my sami. W rzeczywistości jednak większość z nich ma za sobą młodość równie szaloną, co nasza, pełną marzeń, oczekiwań i niespełnionych aspiracji. A gdyby tak w ramach prezentu urodzinowego dla teścia zafundować mu symboliczną wycieczkę w przeszłość?

Poproś swoją drugą połówkę, by w tajemnicy przed rodzicami pokazała Ci kilka zdjęć z ich starych albumów. Możesz przeżyć niemałe zaskoczenie, widząc na nich Twojego teścia w dzwonach, kwiecistej koszuli i z gitarą. Sprezentuj mu album muzyczny z dawnych lat lub wspólną wyprawę na koncert, a zobaczysz, że będzie Ci wdzięczny!

Prezent urodzinowy dla teścia znajdziesz w ofercie Bengraversky.com.