Skip to content Skip to footer

Korzyści wynikające z użytkowania SOLIDWORKS

Użytkowanie oprogramowania SOLIDWORKS wiąże się z licznymi korzyściami. Posiadacze tego programu, którzy zdecydowali się również na subskrypcję, mogą na przykład oczekiwać, że oddzielne produkty w późniejszym czasie staną się składnikami pakietu Premium. Natomiast funkcje, które są dostępne w wyższych pakietach z czasem są osiągalne w tych niższych. Jakie są inne powody, dla których warto wyposażyć firmę w taki program?

SOLIDWORKS – dlaczego warto mieć to oprogramowanie?

Przede wszystkim biorąc pod uwagę SOLIDWORKS wymagania, można zauważyć, że oprogramowanie to będzie służyć bez zarzutu w najnowszym systemie Windows w wersji 64-bitowej, a także w Windows 7 SP1 64-bitowym. Potrzebna pamięć RAM to taka w zakresie od 16 do 32 GB.

Oprócz takich kwestii, jak SOLIDWORKS wymagania na uwagę zasługuje również intuicyjny interfejs. Jest on tak prosty, że można nauczyć się jego obsługi w bardzo krótkim czasie. Z racji tego, że oprogramowanie to należy do niezwykle popularnych, jest dostępnych naprawdę wiele samouczków i poradników w formie wideo, dzięki którym szybko zapoznamy się z możliwościami tego programu.

Program ten jest też bardzo komfortowy, ponieważ wtedy, gdy na przykład projektem, nad jakim pracujemy, jest sprężyna SOLIDWORKS, można zdefiniować model. W ten sposób wszelkie późniejsze zmiany wprowadza się w mgnieniu oka w całym projekcie.

Oprogramowanie to jest dostępne wraz z licznymi funkcjami, dodatkami i narzędziami takimi jak solidworks simulation. Dlatego też ze względu na swoją uniwersalność przydaje się w różnych firmach. Sprawdza się tam, gdzie projektuje się i wdraża maszyny, bądź urządzenia. Może być także użytkowane w przedsiębiorstwach specjalizujących się we wzornictwie przemysłowym, czy w tworzeniu produktów konsumenckich, gdzie nie tylko ważny jest sam projekt, ale i jego dokładna analiza, którą umożliwia SOLIDWORKS Simulation.

SOLIDWORKS – najpopularniejsze funkcje programu

Do najpopularniejszych funkcji można zaliczyć tworzenie skomplikowanych modeli bryłowych w trójwymiarze przy wykorzystaniu kilkudziesięciu operacji, w tym operacji obrotowych. Oprogramowanie to umożliwia też modelowanie powierzchniowe z użyciem funkcji wydłużania, przycinania, czy łaty.

Za pomocą SOLIDWORKS można także projektować arkusze blach odpowiednio je zaginając i rozkładając z możliwością eksportu projektu do formatu DWG i DXF. Bardzo szybko udaje się również tworzyć konstrukcje spawane, ponieważ w bibliotece jest dostępnych tysiące profili. Dzięki temu programowi można także projektować różne formy, generując ich górne i dolne połówki. Program ten nadaje się także do projektowania takich modeli, jak sprężyna SOLIDWORKS, rury, przewody elektryczne i do pracy nad dużymi projektami, składającymi się z tysięcy elementów.