Skip to content Skip to footer

Nowoczesne i tradycyjne rozwiązania w kuchni

Współcześnie coraz częściej w wyposażeniu kuchni stawia się na nowoczesność. Wiele osób inwestuje w wielofunkcyjne kuchenki i najbardziej zaawansowane technologicznie sprzęty. Wciąż jednak popularne są rozwiązania całkowicie tradycyjne – spełniające swoją funkcję w sposób zupełnie wystarczający dla większości użytkowników.

Kuchenki gazowe

Kuchenka gazowa to najbardziej obecnie popularne rozwiązanie. Składa się na to kilka powodów, a najważniejsze z nich to: cena urządzenia, cena jego późniejszej eksploatacji, dostępność i bezpieczeństwo. Jak pokazuje doświadczenie kuchenki tego rodzaju wciąż można kupić w cenach zdecydowanie niższych niż kuchenki elektryczne o podobnej jakości. Tak samo jest z ceną eksploatacji, choć bardzo drogie kuchenki elektryczne najnowszej generacji wydają się nieco bardziej energooszczędne.

Bardzo ważna jest również dostępność. Kuchenki elektryczne potrzebują do działania dość dużej mocy, a ta nie zawsze jest dostępna, zwłaszcza w budownictwie wielorodzinnym. W wielu starszych blokach i kamienicach nie ma możliwości efektywnego i bezpiecznego używania urządzeń o dużym poborze mocy. Wykorzystanie kuchenek gazowych wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem.

Rozwiązania zasilane energią elektryczną

Kuchenki zasilane energią elektryczną to bardzo duży wybór urządzeń – od najprostszych, w których płyta grzewcza potrzebuje do działania dużej mocy, do nowoczesnych konstrukcji indukcyjnych, które charakteryzują się niewielkim zużyciem prądu. Kuchenki elektryczne o tradycyjnej konstrukcji zdecydowanie częściej są używane w gastronomii, niż w prywatnych mieszkaniach.

Nowoczesne kuchenki indukcyjne wymagają do działania odpowiednio dostosowanych garnków i innych naczyń, przez co ich kosz eksploatacji znacząco rośnie. Ich zaletą jest natomiast bardzo duże bezpieczeństwo użytkowania. Takie kuchenki w ogóle nie nagrzewają się podczas pracy i z reguły zaopatrzone są w cały szereg dodatkowych zabezpieczeń.

Nowoczesne kuchenki gazowe

Najnowocześniejsze kuchenki gazowe również wyposażane są w dodatkowe akcesoria, dzięki którym znacząco rośnie bezpieczeństwo ich użytkowania. Z reguły jest to zestaw elektronicznych mikroczujników, które informują nie tylko o zużyciu gazu, ale również o stanie poszczególnych elementów urządzenia.

Da dodatkowego bezpieczeństwa często poleca się instalację dodatkowego, zewnętrznego czujnika gazu. Taki czujnik połączony jest z alarmem, który ostrzega za każdym razem jeżeli w powietrzu pojawi się nawet najmniejsza ilość gazu.

Kuchenki gazowe dostępne są w ofercie sklepu Gastrosilesia.pl.