Skip to content Skip to footer

Kancelaria prawnicza dla firm

Rozpoczynając nowy biznes, możesz natknąć się na wiele trudnych sytuacji natury prawnej. Mogą one obejmować zarządzanie przepływami pieniężnymi, zatrudnianie pracowników, zarządzanie czasem, opracowywanie strategii marketingowych, generowanie kapitału dla biznesu i wiele innych.

Wątpliwości natury prawnej

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej mogą zaistnieć pewne sytuacje prawne, w których nie obejdziesz się, bez skorzystania z porady prawnej. W takich okolicznościach niezbędna jest obsługa prawna firm Poznań, dzięki której można skontaktować się z prawnikiem, który udzieli odpowiednich wskazówek prawnych i uchronić Cię przed wszelkimi sporami prawnymi.

Postępowanie z dokumentami prawnymi

Jeśli otwierasz firmę lub wprowadzasz jakiekolwiek zmiany w istniejących zasadach, zmiany te muszą zostać zarejestrowane w dokumentach prawnych. O zmianach należy poinformować odpowiednie organy oraz administrację. Wszystkie te czynności muszą odbyć się w określonym prawem formacie.

Usługi prawne są niezbędne przy sporządzaniu umów i dokumentów, które są muszą być przygotowane zgodnie z określonymi zasadami i wytycznymi określonymi przez kodyfikację i ustawy.

Chroń swoją własność intelektualną

Znak towarowy i logo służą jako tożsamość firmy. Wskazane jest więc zachować szczególną ostrożność przy wyborze znaku towarowego lub logo firmy, ponieważ naruszenie praw autorskich może być kosztownym procesem sądowym. Wsparcie prawne pomoże Ci bezpiecznie spersonalizować Twój biznes i uchroni Cię przed naruszeniem jakichkolwiek praw autorskich i patentów, ale także pomoże w zarejestrowaniu patentu i znaku towarowego.

Sprawy pracownicze

Tematy związane z prawem pracy to kolejna przestrzeń, w której firma nie może obyć się bez systematycznej pomocy prawnej. Problem z byłym, obecnym lub przyszłym pracownikiem najlepiej rozwiązać w zarodku. Nieuregulowana sprawa z pracownikiem może w mgnieniu oka przerodzić się w proces sądowy. Lepiej więc skorzystać z pomocy prawnika i ominąć takie problemy na drodze polubownych rozstrzygnięć.