Skip to content Skip to footer

Jak zatuszować zakola fryzurą?

Zakola to prawdziwa zmora wielu mężczyzn. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie problem osób dojrzałych, ale również młodych. Łysienie może zostać spowodowane wieloma czynnikami. Nie trzeba jednak podkreślać mankamentów urody. Zakola fryzura powinna przede wszystkim odwrócić uwagę od kłopotliwych obszarów, a jednocześnie sprawić, że będą one mnie zauważalne.

Fryzura z cieniowanymi bokami

Dłuższa góra, krótkie boki – to doskonała fryzura dla łysiejących. Jest ona na tyle uniwersalna, że sprawdzi się w przypadku mężczyzn w każdym wieku. Jest nowoczesna, a zarazem stylowo. Zakola fryzura z wygolonymi bokami zawsze prezentuje się dobrze. Dzięki niej mężczyzna wygląda na zadbanego. Wielkim plusem jest fakt, że jej wykonanie jest banalnie proste. Wystarczy jedynie użyć maszynki – tutaj trzeba jednak uważać. Przejścia pomiędzy długościami powinny być cieniowane za pomocą nożyczek. Wszystko po to, aby były one maksymalnie naturalne.

Proponowana fryzura dla łysiejących może odjąć kilka lat. Wymaga ona jednak systematycznego odświeżenia. Granica między górą, a bokami dyktowana jest przez zakola. To właśnie dlatego przestają być one widoczne. Pamiętajmy jednak o tym, aby włosy w tej partii nie były zbyt długie. Jeśli chodzi o górę, to panuje tutaj pełna dowolność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włosy miały długość 10-15 cm. Dzięki temu można wiązać je w modnego koczka. Trzeba podkreślić, że nie jest to dobry pomysł dla tych, którzy maja przerzedzone włosy na czubku głowy.

Włosy zaczesane na bok lub do tyłu

Panowie, którzy posiadają zakola, a jednocześnie przerzedzone włosy na czubku głowy powinni zdecydować się na grzywkę zaczesaną na bok. Powinniśmy dążyć to uzyskania asymetrii – jeśli dłuższe włosy zaczesujemy na prawą stronę, to lewa strona powinna mieć kilka centymetrów. Takie zakola fryzury wymagają codziennej stylizacji za pomocą profesjonalnych kosmetyków np. żelu lub lakieru.

Osoby z przerzedzonymi włosami na czubku głowy poczują się lepiej z fryzurą zaczesaną do tyłu. Włosy powinny być jednak na tyle długie, aby całkowicie zasłonić problematyczny obszar. Boki nie muszą być ogolone maszynką, jednak powinny być krótsze niż góra. Opisywane fryzury dla łysiejących wymagają dobrego cięcia. Jest to podstawą, aby układały się po naszej myśli. Istotne jest, aby po myciu nie tracić czasu na układanie każdego kosmyka. Warto również wspomnieć, że z czasem włosy przyzwyczajają się do danej fryzury, a więc ich wystylizowanie będzie prostsze.