Skip to content Skip to footer

Jak założyć sklep z odzieżą używaną?

W tym momencie w samej Polsce lumpeksów jest całe mnóstwo. Czy więc zakładanie kolejnego będzie dobrym pomysłem na biznes? To zależy. Jeżeli jednak stworzysz dokładny biznesplan i będziesz podążać zgodnie z jego podpunktami, znajdziesz się na dobrej drodze ku temu, by zrealizować zawodowe marzenia i odnieść prawdziwy sukces w branży.

Krok 1 – sprawdzenie rynku

Zanim zaczniesz szukać importera odzieży używanej czy zainwestujesz w pierwsze towary, ustal, gdzie otworzysz swój pierwszy sklep i zastanów się nad tym, czy będzie to opłacalne. Lokalizacja ma olbrzymie znaczenie. Czasem to ona wręcz decyduje o powodzeniu bądź niepowodzeniu firmy. Odpowiednia okolica sama z siebie zapewni ci klientów, podczas gdy ta kiepska prędzej czy później doprowadzi do twojego bankructwa.

Znajdź więc w swoim mieście przynajmniej kilka lokali pod wynajem, a następnie wypisz sobie na kartce plusy i minusy poszczególnych lokalizacji. Zwróć uwagę na poziom zamożności mieszkańców, odległość od większych ulic i ogólną atrakcyjność okolicy.

Krok 2 – załatwianie formalności

Na pewno chciałbyś już zobaczyć, co takiego przygotował dla ciebie importer odzieży używanej, ale zanim przejdziesz do tej zdecydowanie przyjemniejszej części, najpierw musisz zająć się formalnościami. Oczywiście musisz zarejestrować działalność gospodarczą w urzędzie i wypełnić różne wnioski, które pozwolą ci ją prowadzić zgodnie z prawem. Wszelkie informacje odnośnie tego, jak to zrobić, znajdziesz w Internecie.

Pomyśl także o skorzystaniu z dotacji. Wypełnij specjalny wniosek, by ubiegać się o pieniądze na założenie nowej działalności. Zazwyczaj takie wnioski są pozytywnie rozpatrywane, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować uzyskać dofinansowanie.

Krok 3 – poszukiwania towaru

Znalezienie i zamówienie towaru od importera odzieży używanej niby nie jest aż tak trudne czy czasochłonne jak rejestracja działalności bądź wynajem lokalu, ale mimo wszystko nie powinieneś zostawiać tego na ostatnią chwilę. Na spokojnie przypatrz się ofertom większych hurtowni. Uważaj w szczególności na ceny produktów. Zbyt niskie mogą świadczyć o kiepskiej jakości towarów.

Dobry importer odzieży używanej pozwoli ci natomiast na zdobycie zróżnicowanych produktów w zróżnicowanych cenach. Skoncentruj się na znalezieniu takiej osoby. Importerzy są najważniejszymi partnerami dla właścicieli lumpeksów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.