Skip to content Skip to footer

Jak zakupić identyfikator dla psa?

identyfikator dla psa to całkiem istotna kwestia. W końcu to właśnie dzięki niemu znalazca naszego pupila może nam go oddać. Jak zatem powinno się wybierać takie identyfikatory dla psa? Czym się kierować podczas wyboru? Co jest szczególnie istotne?

Punkt pierwszy – najważniejsza jest funkcjonalność i praktycyzm

Przede wszystkim, zawsze najważniejsze są względy praktyczne. Co to dokładniej oznacza w kwestii identyfikatora? Otóż psi identyfikator powinien koniecznie być odporny na wodę, śnieg, deszcz i inne zjawiska atmosferyczne tudzież na brud, błoto. Powinien także być wytrzymały i mieć możliwość względnie mocnego i trwałego doczepienia do obroży psa.

Chodzi o to tutaj, że pies gubiąc się pewnie będzie dość spanikowany. Co więcej, może minąć trochę czasu zanim zostanie znaleziony, w międzyczasie może padać deszcz, pies się wykąpie itp. Generalnie dane muszą nadawać się do odczytania.

To jeszcze jednak nie wszystko – trzeba bowiem powiedzieć o tym, że identyfikator musi pomieścić wszystkie najważniejsze dane. Chodzi tu o imię pupila, adres, telefon oraz ewentualną informację o szczepieniach.

Punkt drugi – wzbudzenie zaufania i możliwość zauważenia

Taki identyfikator dla psa generalnie także musi być dość zauważalny. Nie może być tak, że osoba, która znajdzie pieska, będzie szukała wzdłuż całej obroży malutkiego identyfikatora, który gdzieś tam się zaplątał. To może być stresujące dla psa i jego znalazcy, a przez to dla obydwojga niebezpieczne.

Ponadto zauważalny identyfikator wzbudza zaufanie. Wówczas z daleka już znalazca wie, że to jest generalnie pies zadbany, którym ktoś się zajmuje, który nie powinien być agresywny. to z kolei sprawia, że podchodzi on do tego pieska.

Dlatego też warto zainwestować w identyfikator dla psa w ciekawej barwie tak, aby go można było zauważyć.

Punkt trzeci – estetyka

Na koniec oczywiście pozostają kwestie estetyczne. Warto zadbać o to, aby taki identyfikator ładnie się prezentował. To także będzie wzbudzało zaufanie.

Ciekawym pomysłem są identyfikatory podobne nieco do nieśmiertelników u człowieka – czyli litery wyryte w blaszce. Blaszka może mieć przy okazji ciekawy kształt. Wówczas jednak całość na pewno nie zmyje się pod wpływem deszczu.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl.