Skip to content Skip to footer

Jak wybrać suknię ślubną w stylu boho?

Wybór odpowiedniej sukienki ślubnej może przyprawić o zawrót głowy, szczególnie w przypadku tak szeroko pojętego stylu jak boho. Aby dokonać wyboru, z którego ostatecznie będziemy zadowoleni, kobiety powinny wzorować się na doświadczeniu innych pań, ale także działać zgodnie z własnym sumieniem — ostatecznie ta sukienka ma służyć im podczas najważniejszego dla nich dnia w życiu. Przed zakupem warto więc odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Wolę długi czy krótki rękaw?

Oba style mają swoje zwolenniczki, Wybierając sukienkę z krótkim rękawem, ale sporym dekoltem panie mają szansę podkreślić swoją sylwetkę. Kobiety lubujące się w klasycznych strojach ślubnych mogą także zdecydować się na założenie welonu. Suknie ślubne w stylu boho z krótkim rękawem są wyjątkowo przewiewne, dlatego rekomendujemy je też w przypadku, gdy termin ślubu został wyznaczony na późną wiosnę lub lato, gdy temperatury powietrza są wysokie.

Wersja z długim rękawem natomiast nie tylko ochroni przed zimnem, ale dodaje uroku dzięki koronkom znajdującym się na rękawie-są one charakterystyczną cechą stylu boho. Istnieją też, rzecz jasna, suknie z długim rękawem, jak i sporym dekoltem.

Wolę suknię długą czy krótką?

Kobiety decydujące się na styl boho mogą także zdecydować o długości sukni. Suknie ślubne boho w wersji długiej są dość charakterystyczne, dlatego jeśli decydujemy się na strój oparty na określonych motywach, np. zwierzęcych czy roślinnych, wesele powinno również je zawierać.

Wersja krótka z kolei będzie dobrze prezentować się na kobiecie szczególnie wtedy, gdy wesele odbywać się będzie na łonie natury, np. na łące czy w lesie. Jeśli chcemy, by nasz wygląd podczas wesela został zapamiętany na długo, możemy do stylu boho dopasować pozostałe elementy naszego wyglądu, na przykład fryzurę czy sandały.

Ile jestem w stanie wydać na suknię ślubną?

Niestety, sukienki ślubne boho, podobnie jak suknie innego rodzaju, nie są tanie, szczególnie te wykonane przez dobrego projektanta. W zależności od naszych finansowych możliwości, rozważyć musimy odwiedzenie salonu sukien ślubnych lub standardowej sieciówki.

W tym pierwszym przypadku musimy, niestety, pogodzić się z cenami przekraczającymi nawet 5 tysięcy złotych, ale w zamian otrzymamy produkt bardzo wysokiej jakości, który możemy przecież po wszystkim odsprzedać. Ceny w sieciówkach zaczynają się za to od około 200 złotych, a zatem suknie ślubne dostępne w tych punktach sprzedaży są dostępne na każdą kieszeń.