Skip to content Skip to footer

Numizmatyczne rzeczy

Ludzie od wieków poszukują sposobów na to, jak najlepiej zbierać monety oraz jakie monety do tego nadają się najlepiej. Sklep numizmatyczny warszawa zawiera w swojej kolekcji monety z wielu okresów historycznych, krajów, dostępnych nominałów. Są one wyrabiane z różnych rodzajów kruszców oraz zawierają podobizny wielu znanych postaci, które odegrały znaczącą rolę w historii państw. Ważny jest także sposób podziału monet na monety obiegowe oraz monety kolekcjonerskie i numizmaty, które potocznie nie są nazywane monetami, ponieważ nie posiadają żadnego nominału. Sklep z monetami numizmatyka Warszawa ma w swojej ofercie wiele różnych monet, które z pewnością zainteresują początkujących jak i bardziej doświadczonych kolekcjonerów. Najlepiej sprzedające się na terenie naszego kraju są oczywiście monety polskie.

Emisja monet

Monety kolekcjonerskie zaczęły powstawać w Polsce w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Emisja monet kolekcjonerskich może być podzielona na trzy okresy, w których zawiera się okres PRL, okres przed denominacją, a także okres zwany podenominacyjnym, który rozpoczął się w 1995 roku i trwa aż do dzisiaj. Ważne jest, żeby pamiętać, że denominacja nastąpiła w 1995 roku. Monety 10 złotowe oraz 20 złotowe są wykonane ze srebra z próby 925. Jest to bardzo wysoka oraz pożądana próba. Na monetach możemy znaleźć podobizny znanych postaci historycznych, ale także znane miejsca oraz ciekawe wydarzenia sportowe.

Przechowywanie

Żeby odpowiednio zadbać o stan swoich monet musimy pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu. Do dyspozycji mamy kasety, albumy, etui, holdery oraz wiele innych akcesoriów przygotowanych specjalnie do przechowywania drogocennych monet. Bardzo ważne jest, żeby akcesoria dobierać na podstawie kolekcji jaką posiadamy. Na przykład dedykowane kasety rocznikowe sprawdzają się idealnie przy przechowywaniu współczesnych srebrnych monet. Natomiast jeśli posiadamy w kolekcji starsze monety, to dobrze jest się uzbroić w holdery poukładane w kasety oraz pudełka. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie możliwość wykonywania notatek na holderach. W ten sposób możemy zapamiętać cenę za jaką kupiliśmy monetę oraz dopisać datę zakupu. Jeśli chcemy profesjonalnie podejść do tematu to przyda nam się także lupa. Oczywiście nie musimy od razu inwestować w profesjonalną jubilerską lupę.