Skip to content Skip to footer

Wyświetlacz LCD a przemysł

Od lat prym wiodą na rynku wyświetlacze ciekłokrystaliczne. Do produkcji telewizorów, monitorów komputerowych czy notebooków wykorzystuje się na szeroką skalę wyświetlacz LCD. Sięga się po niego także w sektorze przemysłowym. Rozwiązanie to ma wiele zalet, przez co właśnie cieszy się tak dużą popularnością.

Z czego wynika popularność wyświetlaczy LCD?

Od wyświetlaczy wykorzystywanych w przemyśle wymaga się tego, aby były niezawodne, bezawaryjne, odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Powinny one odznaczać się nieprzeciętną żywotnością, być odporne na wilgoć i działanie skrajnych temperatur oraz być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Okazuje się, że takie są wyświetlacze LCD. Nie powinno wobec tego nikogo dziwić to, że znalazły szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle.

Zaletą wyświetlacza LCD jest to, że oferuje wysoką rozdzielczość, a jednocześnie cechuje się niskim poborem energii. Można powiedzieć, że jest to energooszczędne urządzenie. Wyróżnia się niewielkiej grubości ramką i świetnym pokryciem widzialnego spektrum barw. Jeśli ktoś szuka ekranu, który posłuży mu przez długie lata i będzie miał niestandardowe proporcje, to jak najbardziej powinien zainteresować się modelem LCD.

Dlaczego sięga się po wyświetlacz LCD w przemyśle?

Idealne do produkcji urządzeń wyposażonych w bardzo duże ekrany okazują się być wyświetlacze LCD. Wynika to m.in. z tego, że mają one bardzo wąskie ramki, przez co więcej jest do wykorzystania obszaru roboczego. Pozwala to na uzyskanie wysokiej rozdzielczości. W przemyśle sięga się po wyświetlacze LCD, które mogą stanowić nośnik reklamy. Możliwe jest stworzenie dowolnej wielkości wyświetlacza.

Po wyświetlacze LCD sięga się masowo w przemyśle ze względu na to, że można uzyskać dzięki nim duże i o nieprzeciętnej jakości obrazy, mające wysoki stopień jasności. Dodatkowo można liczyć na szeroką gamę kolorystyczną. Z przemysłowych wyświetlaczy LCD można korzystać nawet w przypadku miejsc narażonych na działanie ostrego oświetlenia – zarówno sztucznego, jak i naturalnego. Wyświetlany obraz cały czas pozostaje dobrze widoczny.

Gdzie jeszcze sięga się po wyświetlacze LCD?

Wyświetlacze LCD odznaczają się sporą żywotnością, są w stanie działać bezawaryjnie przez kilka lat. Jak najbardziej warto wykorzystać je do działań marketingowych, ale nie tylko. Sięga się po nie nawet podczas tworzenia skomplikowanych aplikacji przemysłowych, które potem są wykorzystywane w fabrykach, a dokładniej na potrzeby ich automatyzacji.

Po wyświetlacze LCD sięga się do produkcji paneli operatorskich. Cechują się one dużą czułością na dotyk – zareagują nawet w przypadku użytkownika w osłoniętych dłoniach. Ponadto są w stanie pracować nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.