Skip to content Skip to footer

Jak przygotować idealne naleśniki?

Naleśniki to jedno z najchętniej wymienianych jako ulubione dań. Można serwować je na słodko – z dżemem, serkiem mascarpone albo z czekoladą – ale równie dobrze smakują w wersji wytrawnej np. z warzywami czy grzybami. Jak je przygotować, by były lekkie, chrupiące i smaczne? Przepis to dopiero połowa sukcesu.

Naleśniki – sposób przygotowania i podania

Naleśniki to nie bez powodu jedno z tak chętnie serwowanych dań. Uwielbiają je dzieci i dorośli, można podawać je na wiele sposobów, na różne okazje. Chrupiące i świeże doskonale smakują nawet w najprostszej aranżacji. Jak przygotować smaczne naleśniki? Warto zapytać o sprawdzony przepis kogoś znajomego albo przetestować przepisy z książek kucharskich czy internetu i wybrać swój ulubiony. Na smak wpływ będą miały również świeże, dobrej jakości składniki.Gotowe naleśniki można podawać na słodko: z cukrem, z miodem, z syropem klonowym, z dżemem albo czekoladą; lub na słono: z warzywami, z grzybami, z serem.

Czy warto kupić naleśnikarkę?

Aby naleśniki były dokładnie, równomiernie usmażone, a tym samym smaczne i chrupkie, warto zastanowić się nad zakupem naleśnikarki. To specjalne urządzenie z płytą grzewczą, na którą wylewa się ciasto. Ta technika sprawdza się znacznie lepiej niż klasyczna patelnia. Łatwiej uniknąć przypalenia ciasta czy jego nierównomiernego usmażenia, znacznie prostsze jest również obracanie naleśników. Naleśnikarka znacznie skraca również czas przygotowania naleśników. To proste, wygodne, funkcjonalne urządzenie, które jest powszechnie stosowane w lokalach gastronomicznych, a doskonale spisze się również w domu.

Naleśnikarka – jaką wybrać i gdzie kupić?

Wybierając naleśnikarkę, trzeba sprawdzić jej typ oraz dostępne funkcje. Sklepy oferują urządzenia elektryczne i gazowe, o różnej mocy i wielkości płyty grzewczej. Te parametry najlepiej dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Zawsze warto jednak stawiać na najwyższą jakość wykonania i renomowanego producenta. Naleśnikarek trzeba szukać w dobrze sklepach ze sprzętem AGD, najłatwiej o nie jednak w sklepach internetowych, bo choć ich popularność rośnie, bywają nadal trudno dostępne od ręki. W sieci klient znajdzie duży wybór urządzeń, a dodatkowo będzie mógł liczyć na atrakcyjne zniżki.

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.