Skip to content Skip to footer

Jak wybrać nowoczesne oświetlenie do mieszkania?

Nowoczesny design króluje w naszych mieszkaniach już od lat. Nie ma się czemu dziwić! Jest gustowny, minimalistyczny i wprowadza elegancki klimat do mieszkania. Jak wybrać nowoczesne lampy wiszące, kinkiety i lampy stojące?

Nowoczesne lampy – czyli jakie?

Osoby, które cenią sobie bogato zdobione wnętrza, dużą ilość dekoracji oraz wiele ozdób nie będą czuły się dobrze w nowoczesnych wnętrzach. Są to wnętrza minimalistyczne. Nie znajdziemy tu zbędnych ozdób i dekoracji.

Dokładnie tak wyglądają Nowoczesne lampy wiszące. Cechuje je prosta forma i surowa stylistyka. Warto jednak zwrócić uwagę na designerskie lampy, które mają niesamowite kształty i często stają się najpiękniejszą ozdobą pomieszczenia.

Nowoczesne lampy wiszące często wykorzystują oświetlenie led, które jest oszczędne i bardzo interesujące. Wyrafinowane formy sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w biurze czy salonie fryzjerskim.

Jak wybrać lampę i gdzie ją umieścić?

Wybierając nowoczesne lampy wiszące należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Duża i dekoracyjna lampa nie będzie wyglądała dobrze w małym wnętrzu. Warto skoncentrować się na lampach, które są znacznie mniejsze i przylegają do sufitu.

W pomieszczeniu, które zachwyca dużymi rozmiarami można sobie pozwolić na więcej. Do takiego wnętrza warto wybrać nowoczesną lampę wiszącą, która będzie duża i będzie rzucała się w oczy. Bardzo ciekawe są lampy, które składają się z kilku punktów świetlnych umieszczonych na różnych wysokościach. Takie lampy pięknie prezentują się w wysokich salonach, na klatkach schodowych domów jednorodzinnych czy nad stołem w jadalni.

Wybierając lampy do mieszkania, warto pamiętać, że nie trzeba żyrandola wieszać w centralnym punkcie salonu. Te czasy już dawno minęły. Nowoczesne lampy wiszące mogą być umieszczone nad stołem, w kąciku wypoczynkowym, nad stolikiem kawowym czy tuż nad sofą.

Warto również pamiętać, że przy pomocy światła oraz mebli można również wydzielić strefy w pomieszczeniu. Dzięki temu pokój stanie się praktyczny i nie będzie wymagał dzielenia przy pomocy ścianek, które zmniejszają wnętrze.