Skip to content Skip to footer

Metoda, która działa

Szczupła, ujędrniona sylwetka – czyż nie wszyscy dążymy do tego ideału? Rozwiązanie wydaje się oczywiste, mniej jeść, ćwiczyć i dbać o siebie. Jednak walka z uporczywymi złogami tłuszczu jest zwykle trudniejsza niż się spodziewamy, często z góry skazana na niepowodzenie poprzez czynniki genetyczne czy hormonalne. Jednakże nie należy się poddawać, bowiem tam gdzie trening i dieta zawodzą, pomaga innowacyjna metoda zwana kriolipolizą. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się więcej na jej temat.

Jak powstała kriolipoliza, czyli historia nietypowych badań

Nowa metoda usuwania tłuszczu narodziła się w USA a jej głównym celem jest nieinwazyjne usuwanie zbędnego tłuszczu z organizmu człowieka. Zabieg odbywa się bez zastrzyków, bez operacji, jego główną tajemnicą jest zimno. Sam pomysł narodził się z badań naukowców uniwersytetu Harvarda w Bostonie, którzy doszli do rewolucyjnych obserwacji: regularne spożywanie lodów tworzyło dołeczki na twarzy. Zbędne komórki tłuszczowe w okolicy ust musiały paść ofiarą zimna pochodzącego z lodów.

Wspomniane obserwacje postanowiono zaprząc do machiny nauki i przełożyć terapię mrożenia tłuszczu lodem na cały organizm. Kolejne lata wniosków i prób zostały następnie wdrożone do medycyny estetycznej z dużym sukcesem. Tak powstał zabieg kriolipolizy, mrożenia tłuszczu.

Czym jest kriolipoliza?

Wynik niezwykłych obserwacji bostońskich naukowców, kriolipoliza bądź CoolSculpting, został zaakceptowany przez Amerykański Departament Zdrowia (FDA) jako sprawdzona metoda trwałej redukcji tłuszczu. Teraz metoda CoolSculptingu trafiła już na Polski rynek i jest chętnie wdrażana przez kolejne centra medycyny estetycznej.

Zabieg jest w pełni bezpieczny. Pacjent poddawany jest zamrażaniu komórek tłuszczowych, które następnie obumierają. Dawne komórki, po rozkładzie opuszczają organizm i stopniowo oczyszcza się on pozbywając szkodliwych złogów tłuszczu. Pozwala to uzyskać elegancką sylwetkę i jej zdrowy wygląd bez operacji czy wielu lat uciążliwych terapii.

Gdzie dokonać kriolipolizy?

Zabieg CoolSculptingu oferuje spora liczba centrów medycyny estetycznej. Wiele z nich nie ma jednak wykwalifikowanej kadry, odpowiedniego sprzętu dopiero ucząc się przeprowadzania tak innowacyjnego zabiegu. Pomimo często niewysokich cen, nie warto ryzykować w mniejszych i mało znanych firmach, ponieważ niesie to ryzyko odmrożeń czy uszkodzeń naczyń krwionośnych.

Ciekawym centrum medycyny estetycznej oferującym zabieg kriolipolizy wysokiej jakości jest firma Saywowclinic. Poza wykwalifikowanym personelem, znakomitymi warunkami lokalowymi, Saywowclinic oferuje jako jedyne centrum w Polsce najnowocześniejsze głowice CoolAdvantage, które skracają czas zabiegu o połowę, czyniąc go przy tym bezpieczniejszym. Koniecznie zapoznaj się z ofertą kriolipolizy na https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.