Skip to content Skip to footer

Jak otworzyć swój lumpeks

Handel odzieżą używaną i tekstyliami do domu to naprawdę dobry pomysł na biznes. W Polsce zainteresowanie lumpeksami jest naprawdę ogromne. Dawniej takie sklepy były synonimem biedy. Dzisiaj to synonim korzystania w sposób mądry i ekologiczny z różnych, to sposób na znalezienie rzeczy unikatowych i jedynych w swoim rodzaju, które podkreślą indywidualny styl i charakter.

Jak otworzyć lumpeks

W każdym większym i mniejszym mieście działanie niejeden lumpeks. Jak przebić się na rynku tego typu usług ze swoją ofertą? Kluczowym punktem jest tutaj dobra lokalizacja oraz naprawdę dobry towar. To właśnie od tego drugiego czynnika zależy to, jak szybko rozejdą się w okolicy informacje o nowym lumpeksie. Z reguły osób zainteresowanych odzieżą używaną nie brakuje. Jeżeli podczas kilku pierwszych wizyt uda im się kupić naprawdę dobre rzeczy, będą tam wracać i reklamować sklep ( na zasadzie marketingu szeptanego czyli przekazywania sobie informacji z ust do ust).

Otwierając nowy lumpeks trzeba zatem zrobić piorunujące wrażenie na klientach. Dobre importer odzieży używanej to w tym przypadku namiar na wagę złota. Należy dobrze wybrać towar do sklepu, inwestując na początku w rzeczy selekcjonowanej i droższe. W ten sposób łatwiej przyciągnąć większą uwagę i ruch do swojego sklepu, co jest tak ważne na starcie biznesu.

Selekcjonowana odzież do secondhandu

Dobry importer odzieży używanej ma w swojej ofercie zarówno rzeczy selekcjonowane z wyższej półki cenowej, jak też ubrania bez selekcji. Pierwszy typ towaru jest zwykle znacznie droższy, jednak jego zakup to gwarancja, że w kontenerach lub worach znajdzie się ciekawe ubrania ze współczesnych kolekcji. W przypadku zakupu odzieży bez selekcji, można natknąć się na prawdziwe perełki, jednak częściej to po prostu ubrania totalnie przypadkowe. Początek biznesu musi być wydarzeniem z pompą. Później można zdecydować się już na zakup towaru mieszane go, zarówno rzeczy selekcjonowanych, jak również tych bez selekcji. Ludzie szukają różnych rzeczy w lumpeksach. Część klientów nastawia się na rzeczy markowe, inni szukają tam tanich ubrań używanych do pracy. Warto postawić na różnorodność, aby w ten sposób przyciągnąć szeroką grupę nowych klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora