Skip to content Skip to footer

Sauna w ogrodzie

Czy walczysz ze swoją wagą, czy po prostu chcesz być bardziej wysportowany? Czy masz ładny rozległy ogród przed domem, czy może podwórko, które chcesz uczynić bardziej interesującym? Cóż, jeśli masz przestrzeń i potrzebę fitnessu, mamy pomysły. Prostym sposobem na odchudzanie, przy jednoczesnym zwiększeniu korzyści z ogrodu, jest zbudowanie tam sauny! Tak, sauna, która jest małym pokojem przeznaczonym do sesji suchych lub mokrych. Pocenie się i przegrzanie przyspiesza bicie serca, zwiększa krążenie, wydzielanie potu i pomaga pozbyć się nadmiaru soli i wody; dzięki czemu możesz stracić dodatkowe kilogramy, które zgromadziłeś! Postępuj zgodnie z naszymi prostymi wskazówkami, zbuduj saunę w rogu ogrodu i spraw, by wyglądał piękniej

Dlaczego sauna w ogrodzie?

Sugerujemy, aby zrobić saunę w ogrodzie, a nie w domu, ponieważ sauna na zewnątrz może dać więcej wrażeń z natury. Wprowadzanie zmian w istniejącej architekturze domu w celu włączenia sauny jest trudniejsze niż montaż sauny na zewnątrz. Ponadto posiadanie uroczej drewnianej sauny na zewnątrz zapewni poczucie osobistego spa lub ucieczki od chaosu w pracy i domu.

Gdzie ją umieścić?

Najlepszym miejscem do umieszczenia sauny w ogrodzie jest róg. W ten sposób montaż sauny nie zakłóci istniejącego układu ogrodu. Jeśli masz dość duży ogród, możesz również ustawić kabinę sauny na środku i zbudować wokół niej ścieżki prowadzące do niej. Ale w przypadku mniejszych ogrodów najlepszym miejscem do zbudowania sauny jest róg lub strona przeciwna domu. Pozwoli to utrzymać ciepło z dala od domu i zapewni wystarczająco dużo miejsca dla sauny.

Jaki kształt i rozmiar?

Wielkość i kształt sauny zależeć będzie przede wszystkim od ilości dostępnej przestrzeni do jej zbudowania. Trójkątna sauna najbardziej optymalnie wykorzystuje wąski narożnik, a kształt beczki jest idealny do sauny, jeśli obok niej jest basen lub zbiornik wodny. Sauna w kształcie kwadratu lub prostokąta jest bardziej odpowiednia, jeśli do jej budowy używasz całej strony ogrodu. Podczas gdy sauna w kształcie domku z bali jest właściwym projektem dla tych, którzy chcą, aby ich sauna miała rustykalny charakter.

Nawet jeśli sauna nie jest zbyt duża, można ją ożywić, wybierając kilka dodatkowych opcji. Czy to spray do prysznica w saunie, oddzielny prysznic na zewnątrz, drewniane ławki do siedzenia podczas sesji, czy po prostu system muzyczny odtwarzający kojące dźwięki, które pomogą spalić tłuszcz. Możesz zdecydować się na dodatkowe dodatki, aby korzystanie z sauny było przyjemniejsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw