Skip to content Skip to footer

Granita sorbet, o którym będziesz śnił!

Gdy już raz spróbujesz, nie będziesz mógł nigdy zapomnieć tego niebywałego smaku. Granita siorbet, który podaruje największą rozkosz wszystkim Twoim zmysłom i orzeźwienie, do którego szczególnie w gorące, letnie dni będziesz chciał powracać bez końca!

Jaki syrop do granity sprawdzi się najlepiej do jej produkcji?

Tradycyjnie granitę można przygotowywać jedynie ze świeżych owoców lub świeżo wyciśniętego soku owocowego (w przypadku granity owocowej; sok wyciska się głównie z owoców, które posiadają sporą ilość pestek, jak np. granaty, opuncja figowa) lub np. pistacji (granita pistacjowa), kakao (granita czekoladowa), migdałów (granita migdałowa), które rozrzedza się wodą z dodatkiem cukru. Granita nie może zawierać w swoim składzie choćby odrobiny powietrza. Powstaje ona w związku z zamarzaniem wody. Bardzo ważne jest to, aby granita była ciągle mieszana, aby uniknąć wytworzenia się cząstek czystego lodu nie zawierających soku i cukru, a co za tym idzie do jej produkcji są potrzebne pewne konkretne akcesoria do granity. Co więcej granitę tradycyjnie należy podawać w szklance i jeść ją łyżeczką.Jednakże na skalę masową warto wykorzystać gotowy już syrop do granity owocowej, które są znacznie tańsze, kolorowe i występują w bardzo różnych smakach do wyboru. W ich szerokiej ofercie można odnaleźć między innymi syropy jabłkowe, brzoskwiniowe, truskawkowe, malinowe, cytrynowe, z czarnej porzeczki, z owoców leśnych, o smaku coli i wiele, wiele innych…

Akcesoria do granity, bez których nie uda Ci się jej wyprodukować i odpowiednio wyeksponować w swoim lokalu

Główne akcesoria do granity, bez których nie dasz rady jej odpowiednio wyprodukować to granitory, do których nalewa się wybrany syrop i produkuje cudowny mrożony napój z grudkami, które dodają mu wyjątkowości. Co więcej granitory w doskonały sposób eksponują, sprzedawaną w naszym lokalu granitę, co sprawia, że wygląda ona znacznie atrakcyjniej w oczach naszych potencjalnych klientów. Ułatwiają one również nalewanie do szklanek gotowego już do spożycia produktu. Warto, aby był to kubeczek ze słomką, który bez problemu będziemy mogli zabrać ze sobą w drogę. Wakacje idealne nie mogą odbyć się bez takiego cudownego napoju. Marzysz o jak najlepszym i bardzo szybkim orzeźwieniu? Skosztuj granita siorbet i nie martw się już nigdy swoim nadmiernym pragnieniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.siorbet.pl/