Skip to content Skip to footer

4 powody, dla których nie warto kupować drewnianych skrzyniopalet

Skrzyniopalety to podstawowy element każdego magazynu, szczególnie jeśli przechowywana jest w nim żywność. Wiele osób jednak nie wie, które z nich wybrać, żeby dobrze spełniały swoje zadanie i nie przysparzały zbędnych problemów. Z tego powodu przedsiębiorcy często decydują się na skrzynie wykonane z drewna, co w późniejszych latach okazuje się być niezbyt dobrym pomysłem. Chcesz poznać wszystkie wady drewnianych skrzyniopalet i dowiedzieć się, dlaczego te plastikowe będą lepszym rozwiązaniem?

1. Sezonowe skrzynie to większe wydatki

Właściciele przedsiębiorstw często skarżą się, że drewniane skrzyniopalety wytrzymują u nich 2 lub 3 sezony. Po tym czasie drewno się zniekształca, uniemożliwiając sprawne składowanie albo deski gniją i pojawia się na nich grzyb. Dlatego choć z pozoru były tańsze niż skrzyniopalety plastikowe, to po krótkim czasie trzeba je wymienić, narażając się na kolejne wydatki. Pamiętaj, że wybierając kisteny, decydujesz się na zakup, który ma Ci służyć przez długie lata.

2. Drewniane skrzynie niszczą produkty

Skrzyniopalety z desek najczęściej zbijane są gwoździami, których końcówki mogą przebijać drewno i uszkadzać produkty, jakie w nich przechowujesz. Niektórzy przedsiębiorcy dokładnie sprawdzają skrzynie w poszukiwaniu różnych ostrych elementów, ale jest to bardzo pracochłonne zajęcie. W dodatku drewniane skrzyniopalety są wymarzonym siedliskiem różnych bakterii i grzybów, co znacznie pogarsza jakość produktów, a na dłuższą metę prowadzi do ich zniszczenia. Dlatego lepszym wyborem będą skrzyniopalety plastikowe, które są wykonane z trwałych i odpornych materiałów.

3. Dodatkowe obciążenie dla samochodów

Podczas transportu produktów często dochodzi do przeciążenia ciężarówek. Jest to problem, który ogranicza sprawne dostarczanie towarów do klientów i generuje dodatkowe koszty. Drewniane skrzyniopalety są w tym przypadku tylko zbędnym obciążeniem. Dużo lżejsze będą kisteny, których rozmiar można dodatkowo dostosować do możliwości samochodu. Lepiej przewieźć mniejszą skrzynię z produktami niż żadną.

4. Ograniczone możliwości składowania

Puste skrzyniopalety w magazynie zajmują jedynie miejsce, którego nigdy nie jest za dużo. Drewniane skrzynie, które powoli ulegają zniszczeniom i wypaczaniu, ciężko jest ułożyć w stabilne kolumny w taki sposób, aby nie zagrażały zdrowiu żadnego człowieka. Nie da się ich złożyć i schować do osobnego pomieszczenia tak jak skrzyniopalet plastikowych. Dlatego zastanów się, czy Twój magazyn jest na tyle przestronny, abyś bez problemu mógł przechowywać w nim puste palety i nie narażać przy tym swoich pracowników na niebezpieczeństwo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/