Skip to content Skip to footer

Garść przydatnych informacji na temat kabiny prysznicowej

Remont łazienki lub jej aranżacja to nie lada zadanie. To właśnie wtedy trzeba podjąć bardzo wiele różnych decyzji, które związane są zarówno z samym wystrojem tej przestrzeni, jak też kosztami. Czasami pod uwagę koniecznie trzeba wziąć również rozwiązania technologiczne, które zastosowano w tym wnętrzu.

Kabina prysznicowa prostokątna

Bardzo popularna opcja, wybierana tak naprawdę przez wielu inwestorów, to kabina prysznicowa o kształcie prostokątnym. Kabina prysznicowa prostokątna sprawdzi się zarówno w dużych, jak też mniejszych łazienkach. Można kupić ją w różnych rozmiarach, a wszystko w zależności od tego, ile posiada się miejsca na jej zamontowanie. Tradycyjnie kabiny prysznicowe montowane są wraz z brodzikiem, natomiast teraz coraz więcej osób decyduje się również na kabinę typu walk in. Na czym polega to rozwiązanie? W bardzo dużym skrócie na tym, że na podłodze nie montuje się brodzika. Oznacza to, że biorąc prysznic, stoi się bezpośrednio na podłodze łazienki. W takich sytuacjach trzeba jednak odpowiednio wcześniej przygotować przestrzeń, między innymi poprzez zrobienie prawidłowego nachylenia podłogi. To właśnie dzięki temu woda będzie spływała do odpływu.

Szkło w kabinie prysznicowej

Istotna kwestia to wybór odpowiedniego szkła na ściany kabiny prysznicowej. Bardzo wiele osób decyduje się na szkło przezroczyste, jednak niestety jest oni zdecydowanie trudniejsze do otrzymania w czystości. Na ściankach kabiny widać dosłownie każdą kroplę wody oraz zaciek. Nie wygląda to zbyt ładnie i wymaga sporo trudu podczas sprzątania. Druga opcja to kabiny, które na swoich ściankach posiadają przyklejone nadruki. Dzięki temu mają inną strukturę, a krople wody lub zacieki po kosmetykach używanych pod prysznicem nie są tak widoczne. Będzie to dobry wybór dla estetów, którzy bardzo denerwują się wszelkimi niedociągnięciami w łazience. Inwestując właśnie w takie rozwiązanie, zwyczajnie nie trzeba będzie tak często sprzątać. Ta kabina jest doskonała wyborem między innymi do mieszkań na wynajem.