Skip to content Skip to footer

Duże buty damskie – gdzie je kupować?

Kochasz pięknie i atrakcyjnie się prezentować? Kochasz modę oraz dobry styl? Interesujesz się najnowszymi trendami wprost ze światowych wybiegów mody? Masz jednak nietypowy problem – bardzo duży rozmiar buta? W związku z tym nie zawsze możesz cieszyć się z zakupu pięknego i modnego obuwia? Nie masz pojęcia jak temu zaradzić, ani w jaki sposób kupować buty w swoim rozmiarze? Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś – ten tekst powstał właśnie z myślą o wszystkich osobach, które mają podobny do Ciebie problem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Duże buty damskie – co zrobić z takim problemem?

Duży rozmiar stopy u kobiet zdarza się stosunkowo często, zwykle idzie w parze z ponadprzeciętnym wzrostem. Niestety w większości sklepów obuwniczych damska rozmiarówka kończy się na 40 lub 41 rozmiarze. Jest to powodem wielu kompleksów i sprawia, że wysokie kobiety często muszą rezygnować z modnego i eleganckiego obuwia. Na szczęście istnieją sposoby, by skutecznie temu zaradzić.

Duże buty damskie – gdzie je kupować?

Standardowa rozmiarówka damskiego obuwia jak to już zostało wspomniane wyżej najczęściej kończy się na 41 rozmiarze, a są sklepy w których i o rozmiar 40 jest naprawdę bardzo trudno. Na szczęście posiadanie ponadprzeciętnie dużej stopy nie musisz skazywać kobiety na noszenie jedynie sportowego lub męskiego obuwia. Jednym z rozwiązań jest na przykład zamówienie specjalnego szytego na wymiar obuwia. Oczywiście należy przyznać, że wiąże się to niestety ze sporym wydatkiem. Inna opcją są zakupy w specjalnych sklepach obuwniczych dla osób z dużymi rozmiarami. Takich sklepów nie ma zbyt wiele, ale w dużych miastach można je bez problemu znaleźć. Kolejnym rozwiązaniem są zakupy w internetowych sklepach z dużym obuwiem. Jest ich naprawdę całkiem sporo, a co więcej posiadają one naprawdę szeroką i rozmaitą ofertę – z pewnością każda kobieta będzie w stanie wybrać w nich coś odpowiedniego dla siebie. Niektóre z nich oferują, także możliwość specjalnego dopasowania obuwia – na przykład tak, by było szersze w łydce lub kostce.

Duże buty damskie – ile to kosztuje?

Panie, które posiadają ponadprzeciętny rozmiar stopy są niestety zmuszone do ponoszenia większych wydatków. Buty o dużych rozmiarach są zwykle droższe od tych standardowych. Są to zwykle różnice rzędu 10 lub 15 procent. Najdroższą opcją jest oczywiście zakup butów szytych na indywidualne zamówienie – cena za takie obuwie wynosi zwykle około 1000 złotych.