Skip to content Skip to footer

Wakacje z psem – 5 porad

Jeśli wybierasz się na wakacje, z pewnością nie zostawisz swojego psa samego. O czym należy pamiętać, zabierając czworonożnego pupila na letni wypoczynek?

1. Po pierwsze – zdrowie

Przed wyjazdem udaj się do weterynarza, aby przebadał twojego psa. Szczepienie będzie potrzebne tylko w przypadku podróży zagranicznych, ale lekarz z pewnością zaleci odpowiedni specyfik na czas podróży. Twój zwierzak także może cierpieć na chorobę lokomocyjną, a słynny aviomarin nie jest dla niego odpowiedni. Oprócz leków zabierz ze sobą książeczkę zdrowia psa.

2. Odpowiednie zapasy

Przygotuj odpowiedni zapas wody, karmy i przekąsek na drogę. Dobrze też, żeby zjadł coś przed wyjazdem. Jeśli w drodze zatrzymasz się na kawę na stacji benzynowej, nie zostawiaj psa w zamkniętym samochodzie – ryzyko przegrzania jest ogromne! Twój pupil, tak jak i ty, potrzebuje się przewietrzyć i rozprostować kości.

3. Bezpieczeństwo jazdy

Pamiętaj, aby zapewnić twojemu ulubieńcowi bezpieczną podróż. Jeśli to mniejszy zwierzak, wystarczy odpowiedni transporter przypięty pasami. Większy pies potrzebuje szelek transportowych. Nie zapomnij o wygodnym podłożu (np. z koca) i o tym, żeby nie otwierać okna po stronie psa – w przeciwnym razie, wystawiając głowę na pęd powietrza, narazi się na zapalenie uszu.

4. Gdzie się wybrać?

I teraz najważniejsze – pora znaleźć takie miejsce, w którym twój pies będzie mile widziany. Domki nad morzem z psem są wbrew pozorom coraz bardziej popularne, i to nie tylko w dużych miejscowościach jak Jastarnia, Mielno czy Władysławowo. Nadmorskie wioski, jak Pobierowo, Rewal, Pleśna czy Dąbki to także dobre miejsce na odpoczynek z czworonożnym przyjacielem.

5. Savoir vivre właściciela czworonoga

Wybierając domki nad morzem z psem, zwróć uwagę także na to, czy w ich pobliżu jest plaża oraz jadłodajnia, do których można zabrać zwierzęta. Dobrze by było, żeby teren ośrodka wypoczynkowego był ogrodzony. A jeśli w pobliżu są sosnowe lasy i długie trasy spacerowe – tym lepiej.Pamiętaj również, że na tobie spoczywa obowiązek zapewnienia komfortu innym odpoczywającym. Papierowe torebki na psie odchody to już oczywistość, ale nie zapomnij o obroży i smyczy – nie każdy wczasowicz ma ochotę na bliskie spotkania z twoim milusińskim, zwłaszcza jeśli ma porządne gabaryty. Ponieważ wyjeżdżacie w obcy teren, warto zaczipować psa bądź też zostawić przy obroży identyfikator z jego imieniem i twoim numerem telefonu, a zguba szybko się znajdzie.