Skip to content Skip to footer

Dobrze przygotowany skoczek

Wszystko co robi człowiek w swoim życiu powinno być robione tylko i wyłącznie po solidnym przygotowaniu się. Każda decyzja ma pewne konsekwencje. Szkolenia AFF to fantastyczna przygoda, z pewnością nikt nie będzie żałował decyzji o jej rozpoczęciu.

Talent czy ciężka praca?

Właściwe manewrowanie spadochronem to prawdziwa sztuka, jednak można się tego nauczyć. Oczywiście można mówić o pewnych predyspozycjach człowieka, jednak nikt nie urodził się z umiejętnością skoków na spadochronie. Trzeba wziąć udział w szkoleniu i się tego nauczyć.

Szkolenia spadochronowe to propozycja dla osób odważnych, które nie boją się otwartych przestrzeni i dużych wysokości. Trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu, przełamać swoje bariery i po prostu odważyć się zrobić ten pierwszy, najważniejszy krok.

Ważne przy skoku

W locie ze spadochronem ważną rolę odgrywa wiele rzeczy. Trudno wszystkie je wymienić w jednym zdaniu. Na pewno bardzo istotna jest stabilna pozycja, która pozwoli na otwarcie spadochronu w odpowiednim czasie, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa lotu. Trzeba też opanować techniki przemieszczania się w wybranych kierunkach.

Po wspaniałych kilku minutach w powietrzu przychodzi w końcu czas na lądowanie. Oby zawsze było bezpieczne! Trzeba nauczyć się lądować w strefie, która została do tego celu przeznaczona. Otwieranie spadochronu na właściwej wysokości również wymaga nauki i ćwiczeń.

Niezależnie od tego ile godzin trwają zajęcia teoretyczne, trener jest w stanie przekazać kursantom sporą dawkę wiedzy, jednak kursanci muszą wykazać się zaangażowaniem oraz ciekawością wobec tego co się na zajęciach dzieje. Bez tego ani rusz.

Czynniki zewnętrzne

Bardzo ważne przy skokach ze spadochronem są warunki meteorologiczne i akurat trudno tutaj cokolwiek planować. Oczywiście prognozy pogody są ogólnodostępne, jednak mają to do siebie, że czasem się nie sprawdzają i trzeba odłożyć naukę na później. To zrozumiałe i powinno być przyjmowane ze zrozumieniem.

Szkolenia AFF to szkolenia, w których liczą się pewne czynniki, których człowiek nie jest w stanie zmienić – swój stan zdrowia, waga, sylwetka, a także pogoda. Można jednak ciągle pracować nad sobą, by skakać coraz lepiej i lepiej. Aż do formy mistrzowskiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy